Service Desk na miarę gospodarki cyfrowej XVIII Panel Praktyków itSMF

seminarium
czwartek, 2 marca 2017 r., Warszawa
itSMF
itSMF
Efektywne centrum wsparcia użytkowników jest potrzebne każdej firmie, instytucji i urzędowi. W szczególności dotyczy to instytucji finansowych stojących u progu przemian związanych z transformacją cyfrową gospodarki.

XVIII Panel Praktyków poświęciliśmy wyzwaniom, jakie stają obecnie przed organizacjami wsparcia, pokażemy adekwatne do nich rozwiązania i przykład zmiany. Można chcieć lub nie chcieć poddawać się tym zmianom, ale wyzwania rodzą się z konieczności nadążania za partnerami biznesowymi, oczekiwaniami klientów oraz pracowników.

Program

  • 17.00-17.30 Rejestracja i poczęstunek


  • 17.30-17.45 Otwarcie
Grzegorz Kulisz, itSMF Polska

  • 17.45-18.15 Helpdesk 2.0 jako Service Desk? Innowacyjność poprzez automatyzację procesów IT w NBP
Dariusz Kuźniak, Narodowy Bank Polski

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi informatycznych i telekomunikacyjnych, zorientowanych na pokrycie potrzeb z zakresu wsparcia informatycznego i obsługi użytkowników oraz optymalizacja zespołu ludzi I linii wsparcia to wyzwania zrealizowane w NBP.

  • 18.15-18.45 Optymalizacja oraz automatyzacja procesów ITSM z użyciem IBM Control Desk
Jarosław Łukasiewicz i Michał Jankowski, Vetasi Sp. z o.o.

Zaspokojenie potrzeb użytkowników oraz spełnienie wymagań organizacji można osiągnąć przez stałe dostarczanie wysokiej jakości usług informatycznych i biznesowych. Nowoczesne organizacje IT dokonują transformacji w kierunku dostawy usług, które mają bezpośrednią wartość dla biznesu. IBM Control Desk w najnowszej odsłonie ułatwia zarządzanie procesami ITSM oraz ich automatyzacje, gwarantując efektywną realizacje usług w organizacji.

  • 18.45-19.15 Service Desk - aktualne modele i miejsce w organizacji
Artur Sygnatowicz, Optimatis Sp. z o.o.

Jesteśmy w trakcie dużych zmian w obszarze technologii, organizacji prac, a to rodzi także znaczne zmiany w obszarze społecznym. Przyjrzyjmy się zatem, jak zmiany te wpływają i będą wpływać na wsparcie użytkowników w obszarze IT. Prowadzący prezentację podzieli się swoimi refleksjami nad najciekawszymi trendami, jakie pojawiają się w tym obszarze.

  • 19.15-19.45 Wyzwania Menedżera Service Desk
dyskusja z udziałem prelegentów i uczestników panelu

Co transformacja cyfrowa zmienia w działaniu service desk?

Jakie nowe wyzwania stają przed osobami odpowiedzialnymi za wsparcie?

Jak sprostać tym wyzwaniom? Gdzie poszukiwać rozwiązań?

  • 19.45-20.00 Zakończenie
Grzegorz Kulisz, itSMF Polska

Warunki udziału

Udział w Panelu Praktyków itSMF jest nieodpłatny, niemniej wymaga zgłoszenia.

PrelegenciMichał Jankowski, Vetasi Sp. z o.o.

Wdrożeniami systemów IT zajmuje się od 2004.Przez ostatnie 10 lat kieruje zespołami wdrożeniowymi w największych firmach IT na świecie. Pracował m.in w programie budowy systemu europejskiej nawigacji Galileo. Jako architekt budował jeden z największych serwisów IT w ramach IBM European Shared Service. W swojej karierze zajmował się m.in. budowaniem dedykowanych rozwiązań IT dla branży: finanse i bankowość, automotive, rail, energy, aeronautic and defence. W Vetasi jako Engagement Manager zajmuje sie zarządzaniem wdrożeniami systemów ITSM oraz EAM dla klientów w Europie oraz Afryce

Dariusz Kuźniak, NBP

Od 2011 roku pełni funkcję Naczelnika Wydziału Help Desk w Narodowym Banku Polskim - Departamencie Informatyki i Telekomunikacji. Wspólnie z zespołem odpowiada za obsługę informatyczną systemów bankowych wspierających realizację podstawowych funkcji NBP. Poprzednio przez 6 lat prowadził z sukcesami Zespół Bankowości Elektronicznej i Systemów Bankowych w NBP, a od roku 2000-2005 jako specjalista IT i koordynator prac zespołu Wsparcia Informatycznego odpowiadał za realizację obsługi informatycznej w jednym z Oddziałów NBP oraz kierowanie dużymi wdrożeniami projektów na styku biznesu z IT. Swoje ponad piętnastoletnie doświadczenie zawodowe dzieli na dwa okresy: IT/biznes i usługi IT w Service Desk. Dariusz Kuźniak jest absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych oraz podyplomowych studiów bankowości i finansów Szkoły Głównej Handlowej.

Jarosław Łukasiewicz, Vetasi Sp. z o.o.

Menadżer i przedsiębiorca od ponad 20 lat zawodowo związany z sektorem IT. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Elektrycznego Specjalność Metody Komputerowe w Elektrotechnice. Absolwent programu MBA na Thamas Valley University w Londynie oraz programu menadżerskiego organizowanego przez wiodącą uczelnię biznesową INSEAD we Francji. Współwłaściciel i Wiceprezes firmy ALATUS przejętej przez Asseco Poland SA, gdzie po polączeniu przez 3 lata zajmował pozycje Dyrektora Zarządzającego Pionem Przedsiębiorstw i Aplikacji Biznesowych. Od ponad 3 lat współudziałowiec i Dyrektor Zarządzający na Polskę i CEE firmy VETASI Sp. z o.o. wspólnego przedsięwzięcie na rynku polskim z brytyjską firma VETASI Ltd. Uczestnik wielu projektów IT w Polsce i za granicą w zakresie rozwiązań ERP, EAM i ITSM dla dużych przedsiębiorstw polskich i instytucji państwowych jak i globalnych korporacji. Prywatnie fan sportu i dalekich podróży oraz muzyki jazzowej.

Artur Sygnatowicz, Optimatis Sp. z o.o.

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem, doradzający w obszarze projektów związanych z zarządzaniem Usługami IT (ITSM) oraz dotyczących bezpieczeństwa informacji. Posiada bogatą praktykę zawodową w tworzeniu i realizacji strategii działania przedsiębiorstw, zarządzania organizacją IT oraz w doradztwie biznesowym dla firm. Wiodący Audytor systemów ISO/IEC 27001, ISO/IEC 20000 oraz certyfikowany Audytor HDI. Jest aktywnym członkiem wielu branżowych stowarzyszeń, m.in. takich jak: HDI International Certification Standards Committee, The Information Systems Audit and Control Association (ISACA Poland) oraz IT Service Management Forum Polska. Założyciel Help Desk Institute w Polsce.

OrganizatorStowarzyszenie itSMF Polska to organizacja non-profit, której celem jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie zarządzania usługami IT (IT Service Management) oraz dostarczanie swoim członkom możliwości zdobywania i dzielenia się doświadczeniami i wiedzą praktyczną w zakresie organizacji i doskonalenia procesów IT.itSMF w Polsce, podobnie jak na całym świecie, jest inicjatywą otwartą na wszystkich ekspertów ITSM, zarówno z organizacji wewnętrznych jak i komercyjnie świadczących usługi IT. Celem stowarzyszenia jest także reprezentowanie polskiej społeczności ITSM wobec organizacji światowej itSMF International i zapewnianie stałego przepływu informacji z organizacji międzynarodowych poprzez seminaria, konferencje, dokumenty pisane i stronę WWW, jak również stworzenie organizacji, która będzie miała wpływ na tworzenie standardów ITSM oraz pozwoli na wymianę informacji, wiedzy, doświadczeń i pomoc zarówno dla członków, firm jak i klientów.

WspółorganizatorzyOptimatis Sp. z o.o.

Firma doradczo – wdrożeniowa, działająca na rynku usług IT dla biznesu. Oferuje doradztwo strategiczne z obszaru optymalizacji procesów informatycznych, zarządzania infrastrukturą firmową oraz implementacji efektywnych technologii IT, wspierających funkcjonowanie kluczowych jednostek organizacyjnych w przedsiębiorstwie.

Misją firmy jest dostarczanie i wdrażanie innowacyjnych technologicznie rozwiązań, które podnoszą efektywność funkcjonowania każdej organizacji, w oparciu o modele referencyjne dopasowane do specyfiki działalności oraz indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki takiemu podejściu do współpracy, jesteśmy zaufanym doradcą biznesowym dla rosnącej grupy zadowolonych klientów ponieważ dostarczamy najwyższą jakość i wymierne korzyści biznesowe przy jednoczesnej optymalizacji posiadanych rozwiązań informatycznych.

www.optimatis.pl/

Vetasi Sp. z o.o.

Jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy VETASI specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw w zakresie zarządzania majątkiem, usługami informatycznymi oraz nieruchomościami. Jesteśmy partnerem technologicznym firmy IBM i w naszych projektach wdrażamy produkty tej firmy: Maximo Asset Management, SmartCloud Control Desk

VETASI Sp. z o.o. została powołana do działania w 2013 r jako joint-venture polskiego kapitału i firmy brytyjskiej VETASI Ltd. Polska spółka stała się Centrum Kompetencyjnym w Grupie w zakresie rozwiązań ITSM bazujących na technologii IBM-a. Realizujemy projekty dla największych klientów w Polsce z przemysłu i sektora publiczna jak i poza granicami dla globalnych korporacji.

www.vetasi.com/poland