Znany jest najczęściej wybierany dostawca zakupów internetowych

 Znany jest najczęściej wybierany dostawca zakupów internetowych
Firma DHL Parcel została uznana za najczęściej wybieranego dostawcę zakupów internetowych do domu i pracy. Takie wyniki prezentuje raport „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-commerce Polska”. Organizatorzy badania postawili sobie za cel poznanie zwyczajów Polaków, związanych z dokonywaniem zakupów w sieci.

Przeprowadzone w kwietniu tego roku badanie objęło grupę 1500 internautów w wieku powyżej 15 lat. W obszarze zainteresowania badaczy znaleźli się przede wszystkim klienci aukcji on-line, ale również osoby, które na co dzień nie dokonują zakupów za pomocą sieci. W ten sposób chciano dowiedzieć się, co byłoby motywacją do dokonania zakupów przez internet przez osoby niezdecydowane. Zbadano także najchętniej wybierane metody płatności i dostawy, jak również ogólną świadomość klientów na temat marek, trendów itp.

Wyniki odnośnie metod dostawy do domu wskazują jednoznacznie, iż najchętniej wybieraną firmą kurierską dla dostaw zakupów internetowych została DHL Parcel. Zdaniem jednego z dyrektorów firmy: „Całodobowa dostępność, brak konieczności podróżowania od sklepu do sklepu i łatwość porównywania ofert, to wyznaczniki motywujące do robienia zakupów online.” Zakupy internetowe są w Polsce coraz bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z większej dostępności do internetu, szerokiego wyboru asortymentu, jak również atrakcyjnych cen. A co najważniejsze, zakupy on-line są po prostu wygodne.

Inny dyrektor DHL Parcel mówi: „Wyniki tegorocznego badania Gemiusa to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla DHL Parcel, ale także dla całej branży kurierskiej.” Słowa te oznaczają, iż branżę kurierską czeka dość dobry okres. Wszystko oczywiście za sprawą upodobań Polaków, którzy zakupy stacjonarne coraz chętniej zamieniają na zakupy internetowe, wymagające dostaw. Warto więc „bić się o klienta”, by w następnym badaniu znaleźć się na szczycie stawki.