Zmiany w poczcie Gmail

 Zmiany w poczcie Gmail
Już niedługo wszystkie konta Gmail będą automatycznie prezentowały użytkownikom poczty grafiki zawarte w wiadomościach e-mail. Co te zmiany oznaczają dla marketingowców i zwykłych użytkowników?

Wkrótce wszystkie webowe i mobilne konta Gmail będą automatycznie prezentowały użytkownikom poczty grafiki zawarte w wiadomościach e-mail. Dotychczas, aby wyświetlić grafiki należało je manualnie odblokować lub dodać odbiorcę do swojej listy zaufanych kontaktów. Mechanizm ten miał na celu zabezpieczenie użytkowników przed ryzykiem związanym z potencjalnym przekazywaniem np. złośliwego oprogramowania za pomocą umieszczonych w wiadomości grafik. Google zapewnia, że nowe możliwości poczty nie wpłyną negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników.

E-mail marketing bardziej skuteczny

Odbieranie tekstu razem z grafiką ma być bardziej wygodne dla użytkowników poczty Gmail. Zmiany mogą też sprawić, że wszelkie działania z zakresu e-mail marketingu będą bardziej efektywne. Firmie, która będzie chciała wypromować swoje produkty czy usługi za pomocą poczty elektronicznej, łatwiej będzie dotrzeć z przekazem, jeśli będzie on atrakcyjny. Automatyczne wyświetlanie grafik w e-mailach sprawi, że wszystkie wysyłane komunikaty będą wyglądały efektowniej.

Źródło

nowymarketing.pl