Zmiany w koncernie Microsoft

Microsoft rozpoczął długo oczekiwaną restrukturyzację. Struktura koncernu zostanie uproszczona. Dzięki zmianom firma ma działać szybciej i efektywniej.

Najważniejsza informacja to zapowiedź stworzenia wspólnej platformy dla aplikacji Windows i Windows Phone. Powstanie też osobny wydział marketingu. W ramach rozwoju platformy, Microsoft planuje poza tym w pierwszej połowie 2014 r. wypuścić aktualizację systemu (prawdopodobnie do wersji 8.1), która doda możliwość szyfrowania poczty z użyciem S/MIME, wsparcie dla sieci VPN, obsługę EAP-TLS, a także wprowadzi kilka zmian w ekranie kafelków. Do tego koncern chce rozwinąć ofertę smartfonów - w ciągu najbliższych 12 miesięcy mamy zobaczyć zarówno modele flagowe (określane mianem "killer hardware"), jak i te skierowane do mniej zamożnych klientów.

W najbliższym okresie firma zamierza przede wszystkim skupić się na rozwijaniu swojej oferty usług. Kluczowym elementem Windows 8.1, Windows Phone i Xboksa One ma stać się Skype. Zostanie on zintegrowany z Officem 365 i witryną Outlook.com. Dodatkowo program ma się lepiej sprawdzać w biznesie dzięki opcji przeprowadzania rozmów w większym gronie i nawiązywania połączeń w chmurze. Rozwój czeka też wyszukiwarkę Bing, która oprócz zintegrowania z w.w. platformami, ma doczekać się aktualizacji połączonych aplikacji (np. Bing Wiadomości) i lepszej współpracy z pakietem Office.

To największa w dziejach Microsoftu reorganizacji firmy. Głównym autorem zmian organizacyjnych koncernu jest Steve Ballmer.

Źródło