Z drukiem w chmurze

Chcesz drukować dokumenty, które przechowujesz na smartfonie lub tablecie? Nie chcesz szukać komputera podłączonego do drukarki? Skorzystaj z druku w chmurze.

Rośnie popularność smartofnów i tabletów. Oprócz rozrywki, wykorzystujemy je także do pracy. Jeżeli potrzebujemy wydrukować dokumenty znajdujące się na tych urządzeniach, możemy skorzystać z druku w chmurze poprzez usługi ePrint.

Co jest potrzebne, żeby skorzystać z usług ePrint? Po pierwsze, tablet lub smartfon połączony z Internetem i e-mailem. Po drugie, drukarka połączona z chmurą. Użytkownik drukarek HP połączonych z chmurą, może zdalnie zlecić druk dokumentu na drukarce HP, z którą jest skojarzony jego tablet lub smartfon lub na ogólnodostępnym urządzeniu HP znajdującym się w jego okolicy.

Drukowanie z wykorzystaniem chmury ma wiele zalet przede wszystkim w biznesie. Technologia ePrint umożliwia drukowania ważnych wiadomości e-mail i dokumentów biurowych w czasie, gdy jesteśmy daleko od swojego biurka. - Dzięki wykorzystaniu tej technologii możemy drukować dokumenty z każdego miejsca, w którym się znajdujemy i mamy połączenie z Internetem. Ma to zastosowanie np. w przypadku pracowników terenowych, którzy w razie potrzeby wydruku dokumentów mogą zlecić to zadanie zdalnie, np. w najbliższej placówce lub firmie zewnętrznej – podkreśla Adam Pawłowski, PPS Category Manager w HP Polska.

Źródło

www.komputerswiat.pl