XVI Konferencja IPMA Polska „Doświadczenia i perspektywy Project Management”Mimo tego, że zarządzanie projektami w jest w Polsce stosunkowo młodą dziedziną, możemy pochwalić się coraz lepszą znajomością tego zagadnienia, a działania, które są realizowane dzięki metodykom wspierającym, mają coraz większy kaliber. W dniach 24 i 25 października bieżącego roku, w hotelu Radisson Blue Centrum, w samym sercu biznesowej Warszawy, odbędzie się, już po raz szesnasty, ogólnopolska konferencja poświęcona właśnie temu zagadnieniu, organizowana przez najbardziej zasłużoną organizacją propagującą project management, czyli IPMA Polska.

Tematyka konferencji

„Doświadczenia i perspektywy Project Management w Polsce” to motyw przewodni konferencji. W tym prestiżowym miejscu odbędą się panele dyskusyjne, prelekcje, spotkania i wiele, wiele rozmów kuluarowych. Organizatorzy wierzą, że wiedza i entuzjazm uczestników krążyć będzie po hotelowych korytarzach bez ustanku. Podsumowując osiągnięcia ostatnich lat prelegenci zwrócą także swoja uwagę w stronę przyszłości i postarają się odpowiedzieć na nurtujące wszystkich zainteresowanych pytania o kierunki rozwoju tej wciąż młodej dyscypliny. O potrzebie takich spotkań zapewnia nas dr Dariusz Wieczorek – organizator konferencji: „Obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalnych kierowników projektu. To zawód przyszłości, który otwiera nowe drzwi w karierze i rysuje atrakcyjne perspektywy dla tych, którzy chcą się rozwijać w różnych branżach. Ta konferencja jest szansą wskazania, którymi ścieżkami można zbliżyć się do zdobycia nowych kompetencji z dziedziny Project Management”

Eksperci, czyli kto zabierze głos

O wysoką wartość merytoryczną spotkań zadbają najwięksi i najbardziej szanowani przedstawiciele świata project managementu w Polsce. Są to ludzie nie tylko ze świata nauki, ale przede wszystkim biznesu i praktyki. Do udziału w konferencji zaproszono głównie sektor prywatny, ale znajdą się także Ci, którzy pracują w służbach publicznych. Wśród zaproszonych mówców pojawią się takie osobowości, jak Sławomir Lachowski – twórca mBanku oraz MultiBanku, czy też Krzysztof Rudziński – organizator i prezes Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Nie zabraknie znakomitych project managerów z branży IT, m.in. z IBM Polska oraz Atena S.A., a także świetnych ekspertów, konsultantów i trenerów.

Poprzednie doświadczenia

Tegoroczna konferencja jest już szesnastym, przygotowanym przez stowarzyszenie wydarzeniem o takim rozmachu i skali. W ubiegłych latach odbywały się podobne spotkania. Konferencje gościły w Krakowie, Gdańsku czy Rzeszowie. Niezależnie od miejsca przyciągały pasjonatów i ekspertów z całego kraju. Dzięki zaufaniu do stowarzyszenia do honorowych patronów ubiegłych edycji należeli między innymi Jan Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak czy Adam Struzik.

Co oprócz wykładów?

Jako, że biznes to nie tylko metody, zasady, pieniądze i wyliczenia, ale także (a może przede wszystkim) ludzkie relacje, zaplanowanych zostało szereg imprez towarzyszących, dzięki którym będzie można porozmawiać o swoich doświadczeniach, problemach, wyzwaniach i sukcesach. Spotkania networkingowe w nieformalnej atmosferze mają przyczynić się do integracji środowiska, kierowników projektów, którzy z racji swojego zawodu często zmieniają otoczenie.Nie tylko dla profesjonalistówJednym z wyzwań, jakie stoją przed tą konferencją jak i całym stowarzyszeniem IPMA Polska jest popularyzacja zagadnienia zarządzania projektami w społeczeństwie. Obecne transformacje wgospodarce sprawiają, że wprowadzanie niezbędnych innowacji najczęściej odbywa się właśnie metodą projektową. W związku z tym wiele osób realizuje podobne zadania na wyczucie, kierując się własną intuicją i doświadczeniem. Gdyby te osoby wyposażyć w metodykę działania można śmiało założyć, że ich sukcesy będą większe i bardziej okazałe. To wyzwanie realizuje się także poprzez zachęcanie studentów do tego, by spojrzeli w tę stronę projektując wizje swojej przyszłej kariery zawodowej. Stąd też duża ilość szkoleń i warsztatów, które mają poszerzyć horyzonty oraz stanowić pierwszy krok w kierunku tego atrakcyjnego zawodu, jakim bez wątpienia jest manager projektów.

Więcej informacji na stronie Konferencji