Warszawa stawia na innowacyjność

 Warszawa stawia na innowacyjność
Władze stolicy, GPW i społeczność Aula Polska wspólnie będą wspierać warszawskie start-upy.

Dostrzegając i potencjał, i rynkowe trudności lokalnych przedsiębiorców, miasto stołeczne Warszawa, Giełda Papierów Wartościowych i działający od siedmiu lat ruch społeczny Aula Polska, skupiający ponad 5 tys. osób, podpisały list intencyjny i zadeklarowały podjęcie wspólnych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności w stolicy.

W Warszawie małe i mikro firmy stanowią ponad 90 proc. lokalnego biznesu. I o ile samo założenie firmy nie jest już nazbyt trudnym zadaniem, o tyle utrzymanie jej na rynku wymaga sporego zaangażowania, pracy i pieniędzy. A często – gdy w grę wchodzą innowatorskie koncepty – również pomocy z zewnątrz.

- Biznesy oparte na innowacyjnych i kreatywnych ideach zmieniają naszą rzeczywistość. Chcemy, jako miasto, zachęcić do prowadzenia własnych firm i wyjść naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. Inicjatywa jest otwarta dla innych instytucji wspierających, do udziału w niej zachęcam zwłaszcza uczelnie wyższe i instytucje otoczenia biznesu – zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Źródło

firma.pb.pl/