W co powinny inwestować firmy w ciągu najbliższych 5 lat?

 W co powinny inwestować firmy w ciągu najbliższych 5 lat?
Marketing cyfrowy, e-commerce oraz zarządzanie doświadczeniami klientów to według Gartnera trzy najważniejsze obszary inwestycji technologicznych, które będą miały istotny wpływ na poprawę funkcjonowania biznesu firm do 2019 roku. Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się narzędzia analityczne typu Business Analytics oraz rozwiązania chmurowe.

Z danych Gartnera (CMO Spend Report) wynika, że tylko w 2015 roku budżety firm, które zostaną przeznaczone na marketing cyfrowy zwiększą się o 8 proc. Z kolei według szacunków Frost & Sullivan, rynek e-commerce tylko w obszarze B2B (Business to Business) będzie warty 12 bln dolarów do 2020 roku. Jednocześnie, jak wskazują eksperci, firmy już od kilku lat muszą stawiać czoła wyzwaniom związanym z lawinowo rosnącą liczbą danych. Zainwestowanie w technologie umożliwiające przeanalizowanie tzw. Big Data to już nie tyle źródło przewagi konkurencyjnej na rynku, ale standard, który odpowiednio wykorzystany może zwiększyć zyski organizacji.

Optymistycznie przedstawiają się też prognozy dla rynku rozwiązań służących zarządzaniu relacjami z klientem. Najnowszy raport RnR Market Research informuje, że do 2019 roku urośnie on o 17,7 proc i osiągnie wartość 8,39 mld dolarów. Jednym z najefektywniejszych sposobów zarządzania doświadczeniami klientów jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań typu CRM. Są to aktualnie jedne z najbardziej przyszłościowych i zarazem kluczowych innowacji informatycznych z punktu widzenia działalności przedsiębiorstwa na rynku.

Źródło

interaktywnie.com