V Forum Logistyki Polski Wschodniej 2013 - największa impreza logistyczna po wschodniej stronie Wisły

W dniach 16-17.09.2013 roku w halach Targów Lublin odbędzie się V edycja Forum Logistyki Polski Wschodniej. W tym roku imprezie towarzyszyć będą Targi Logistyki i Magazynowania 2013 "LOGiMAG".

Forum Logistyki Polski Wschodniej to konferencja, która na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń branży logistycznej, nie tylko w regionie lubelskim ale w całej Polsce. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest: Lublin w sieci metropolii polskich – Logistyczne wyzwanie dla regionu i przedsiębiorców. Cała impreza podzielona została na dwie odsłony merytoryczne: Forum Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw oraz Forum transportowo-flotowe.

Wspólnym celem forum oraz targów jest zaprezentowanie potencjału jaki tkwi w regionie lubelskim oraz narzędzi, jakie są potrzebne dla jego dalszego dynamicznego rozwoju.

Miejsce spotkań specjalistów i nowicjuszy

Forum Logistyki Polski Wschodniej ma na celu przybliżenie uczestnikom merytorycznych aspektów szeroko pojętej sfery logistyki, a zarazem połączenie ich z praktyczną wymianą doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Obecność przedstawicieli Uczelni Wyższych i Władz Miast pozwala stworzyć rzeczywisty dialog na temat potencjału gospodarczego regionu i oczekiwań inwestorów.

Forum i Targi skierowane są do wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami z dziedziny logistyki, transportu i magazynowania. Obie, uzupełniające się imprezy mają stworzyć miejsce, gdzie przedsiębiorcy mogą odnaleźć cenne informacje dotyczące nowych rozwiązań oraz poszerzyć swoje zawodowe kontakty. Spotkania i rozmowy ze specjalistami z tej gałęzi przemysłu mają dać możliwość osobom stawiającym pierwsze kroki w dziedzinie logistyki, na poszerzenie wiedzy i rozwianie nurtujących pytań.

„Pięć minut” dla regionu

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na nowo powstałą infrastrukturę Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Najbliższy okres programowy Unii Europejskiej stanowić będzie przysłowiowe „pięć minut” dla regionu. Należy je wykorzystać tak, aby tereny inwestycyjne ulokowane wokół budowanej obwodnicy miasta oraz trasy szybkiego ruchu S17 przekształcone zostały w poprawnie zurbanizowane centra aktywności gospodarczej.

Gala i cześć artystyczna

Na pierwszy dzień imprezy (16.09), tak jak w poprzednich latach, zaplanowano galę dla gości i partnerów forum, która odbędzie się w antresoli hali Targów Lublin przy ulicy Dworcowej 11.

Organizatorami Forum i Targów są: LOGNET Solutions Sp. z o.o. , Quantum Software S.A. oraz Targi Lublin S.A.

Więcej informacji na stronie V Forum Logistyki Polski Wschodniej oraz Targów Logistyki i Magazynownia LOGiMAG