VDO Drive Time

VDO Drive Time to nowy program do zarządzania flotą, który na polskim rynku pojawił się na początku września. Umożliwia maksymalne wykorzystanie floty, bez inwestowania nadmiaru czasu.

Program VDO Drive Time (VDO DT) bazuje na systemie do pobierania danych z tachografów cyfrowych – DLD z anteną GPS. Współpracuje jedynie z DLD Dalekiego Zasięgu, który wykorzystuje jako hardware. Dzięki temu dane źródłowe *.ddd są pobierane z pamięci masowej i karty kierowcy zdalnie (bez konieczności użycia karty przedsiębiorstwa).

Program pozwala śledzić pojazdy w czasie rzeczywistym i przedstawia wykresy aktywności kierowcy. Informuje o tym, kto prowadzi pojazd oraz z jaką prędkością się porusza. Przebyte przez kierowców trasy pozostają w historii programu, dzięki czemu możliwe staje się planowanie ekonomiczniejszych i szybszych przejazdów. Co więcej, VDO DT wykorzystuje linię czasu, aby określać jak długo pracownik może jeszcze prowadzić samochód tak, aby nie naruszać regulacji unijnych.

Producent przygotował również aplikacje, które działają na systemach urządzeń przenośnych, m.in. Android i BlackBerry. Pozwalają nie tylko na podgląd aktualnej pozycji pojazdu, ale także przedstawiają informacje o każdym kierowcy, np. ile czasu pracy pozostało mu danego dnia.

Dane na temat czasu pracy kierowców mogą zostać łatwo przeniesione do programów księgowych, z których korzysta firma. Programy typu VDO DT pozwalają zarówno obniżyć koszty zarządzania flotą, jak i sprawiają, że praca fleet managera staje się bardziej efektywna i komfortowa.

Źródło