Tytuł "Eco Fleet Managera" przyznany

Już drugi rok z rzędu Adam Kornatowski otrzymał tytuł Eco Fleet Managera. W ubiegłym roku jako specjalista ds. floty samochodowej banku DnB NORD Polska S.A. Obecnie jako przedstawiciel firmy ABB.

Do półfinału konkursu na Eco Fleet Managera uczestników prowadziła część e-learningowa, która wyłoniła trzydziestu najlepszych. Wzięli oni udział w półfinale w Toruniu, z którego tylko szesnastu dotarło do finału na warszawskim Bemowie. Najlepsi okazali się Adam Kornatowski z firmy ABB, Piotr Olczykowski z firmy Brink's C.L. Polska (2 miejsce) i Sławomir Skrzypek z firmy Gant Development (3 miejsce).

Zadania konkursowe dzieliły się na część teoretyczną i praktyczną. Uczestnicy musieli uzupełnić test wiedzy o jeździe bezpiecznej i ekologicznej oraz dokonać prezentacji zasad ekojazdy podczas wydawania pracownikowi pojazdu. Na część praktyczną natomiast składały się jazda na czas po okręgu poślizgowym, próba sprawnościowa na płycie poślizgowej oraz ekojazda. Ta ostatnia polegała na pięciokrotnym pokonaniu ustalonej przez organizatorów trasy, która nie wychodziła poza teren lotniska. Do dyspozycji uczestników były samochody Opel Astra GTC i Insignia Bi Turbo. W obu pojazdach zainstalowany został system telemetryczny, który pozwalał poznać wyniki od razu po wykonaniu poszczególnych zadań.

Nagrodami dla Eco Fleet Managerów są wyjazd na tor testowy Opel Test Center w Dudenhofen oraz możliwość testowania przez miesiąc samochodów marki Opel (Insignia, Astra, Corsa). Wyróżnienia otrzymali także kierownicy finalistów. Każdy z nich będzie miał możliwość wzięcia udziału w szkoleniu w Akademii Jazdy Opel.

Podczas warszawskiego finału można było również po raz pierwszy w Polsce zobaczyć dwa nowe modele Opla: Astra Sedan i Mokka.

Konkurs na Eco Fleet Managera ma wskazać najbardziej odpowiedzialnych, bezpiecznych i ekologicznych fleet managerów. Jest organizowany przez General Motors Poland, dystrybutora samochodów marki Opel, Ekoflota.pl, Akademię Jazdy Opel Mariusza Stuszewskiego oraz magazyn Fleet.

Źródło