Twitter jako narzędzie marketingowe w Polsce

 Twitter jako narzędzie marketingowe w Polsce
Twitter wspólnie z firmą 140 Media będzie przekonywać polskie marki do promocji w swoim kanale social media.

Twitter, do promocyjnej i marketingowej obecności na platformie będzie teraz intensywniej zachęcał również polski biznes. Właśnie przedstawił swojego oficjalnego partnera na krajowy rynek. Została nim gdańska firma 140 Media, która poza reprezentacją serwisu zajmie się również sprzedażą reklam w tym medium.

W kontakcie z klientem

- Twitter jest serwisem działającym globalnie, użytkownicy z Polski mają do niego taki sam dostęp jak inni, to samo dotyczy marek i marketerów. Ale teraz razem z 140 Media będziemy prezentować im naszą ofertę sprzedażową. Powołanie nowego partnera ma ułatwić kontakt z lokalnym rynkiem. - wyjaśnia Katherine Lampe z Twittera, szef sprzedaży na Europę. Twitter zamierza podjąć więcej działań o charakterze informacyjnym i edukacyjnym, skierowanych do tutejszych marketerów i przedstawicieli biznesu. – Twitter jest platformą służącą dyskusji. To również miejsce, do którego ludzie trafiają, by w czasie rzeczywistym dowiedzieć się, co słychać. Dla marek jest to miejsce na bezpośrednią interakcję z klientami – uważa Ali Jafari, wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż bezpośrednią na region EMEA.

Reklama kontekstowa

Jak wskazuje raport Nielsena, opracowany na grupie brytyjskich użytkowników Twittera, co piąta osoba śledząca profil marki kupiła jej produkt lub skorzystała z oferowanej przez nią usługi. Tylko jak zmieścić się w 140 znakach i jednocześnie wypromować markę? Katherine Lampe zaznacza, że duże znaczenie ma treść i dostarczany dodatkowy kontekst. Dlatego kampanie powinny być dobrze przemyślane i zaplanowane. Jeśli treści będą dopasowane do oczekiwań odbiorców, wówczas będą oni z zainteresowaniem śledzić komunikaty firmy i się z nią identyfikować. Dodatkowo, w sprzedażowej ofercie serwisu dostępne są promowane tweety (wpisy docierające do osób, które mogą być zainteresowane danym profilem), konta (budujące aktywną społeczność) i trendy (umieszczane w widocznym dla użytkownika miejscu „gorące” tematy, dostarczane do większej grupy odbiorców). Twitter agencjom marketingowym i właścicielom marek proponuje też usługi analityczne, dotyczące choćby zachowań użytkowników.

Źródło

Puls Biznesu, Nr 131, 11-13 lipca 2014