System Track & Trace pójdzie w odstawkę?

Już niedługo na rynku usług logistycznych zagości nowy system, mający na celu gromadzenie informacji dotyczących operacji związanych z procesem transportu i spedycji towarów. myRaben.com ma być najnowocześniejszym narzędziem w rękach firm transportowych, dzięki któremu procesy logistyczne staną się zdecydowanie łatwiejsze.

Codziennie do każdego z nas docierają tysiące informacji z przeróżnych kanałów. Kluczowe jest więc ich odpowiednie gromadzenie i przetwarzanie, aby nie zagubić się w całym tym „gąszczu informacyjnym”. Podobnie sytuacja wygląd wśród firm logistycznych, transportowych i kurierskich. Operatorzy muszą dysponować wydajnymi i nowoczesnymi narzędziami, dzięki którym informacje o tysiącach paczek da się właściwie wykorzystać. Takim narzędziem ma być nowopowstały system myRaben.com, implementowany przez Grupę Raben. Platforma ta ma udostępniać szereg przydatnych funkcjonalności, dzięki którym współpraca pomiędzy klientami a spółkami z grupy będzie o wiele bardziej efektywna i prostsza.

myRaben.com to nowoczesne narzędzie, które oferuje czytelność i przejrzystość informacji, jak również bardzo szczegółowe i rozbudowane raporty analityczne, dostępne w intuicyjnym panelu klienta. Platforma zapewnia stały dostęp do faktur, płatności i wszelkiej, powstałej w trakcie współpracy, dokumentacji. Szczególnie innowacyjny wydaje się pomysł dotyczący możliwości kontaktu bezpośrednio z opiekunem konkretnej paczki. Dzięki temu skończy się długie i monotonne wydzwanianie na infolinię.

Współautorzy myRaben.com wskazują, iż ich celem było stworzenie systemu, dzięki któremu „niezależnie od kraju, języka, typu usługi, klient ma możliwość szybkiego dotarcia do danych potrzebnych tu i teraz”. Wydaje się więc, że myRaben.com ma szansę spełnić wszystkie te oczekiwania. Czy tak się stanie? Okaże się po całościowej implementacji systemu, która rozłożona jest na kilka etapów.