Steward - praca pełna wyzwań

Steward to osoba pracująca podczas imprezy masowej. Nadrzędnym celem w pracy stewarda jest przede wszystkim bezpieczeństwo klientów imprezy, ale również ogólne zadowolenie osób uczestniczących w wydarzeniu.

Stewardzi są wysoce wyszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy, postępowania w razie pożaru oraz ewakuacji sektora, trybuny, terenu czy obiektu w momencie wystąpienia realnego zagrożenia. To praca pełna wyzwań, dynamiczna, a przede wszystkim dobrze płatna – stawki oscylują między 10-30zł netto/h – zależnie od pełnionej funkcji. Dzięki tej pracy można poznać wielu ludzi i nawiązać ciekawe znajomości, ale to nie wszystko. Często samo uczestniczenie już w jakimś wydarzeniu może być satysfakcjonujące i dać ogromną dawkę wrażeń i pozytywnej energii. Tak było między innymi podczas turnieju UEFA EURO 2012. W głównej mierze to właśnie stewardzi dbali o komfort klientów w strefach kibica czy na stadionach piłkarskich. To właśnie stewardzi są częścią sukcesu EURO 2012 w Polsce.

Kto może zostać stewardem?Operator Stadionu Narodowego, spółka PL 2012+ stawia następujące wymagania:
  • warunkiem koniecznym jest ukończenie 18. roku życia
  • osoba posiadająca zaświadczenie o niekaralności
  • osoba posiadająca zdolności komunikacyjne
  • wymagana jest dobra znajomość języka obcego


Jeśli kandydat spełni wszystkie oczekiwania zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Następnie wybrane osoby przejdą szkolenie pt. "Stewarding – Najwyższa jakość organizacji imprez". Marzysz o takiej pracy? Nic prostszego! Zajrzyj na stronę poświęconą ochronie imprez masowych i dowiedz się więcej.