Stanowisko, które już wkrótce może być potrzebne każdej firmie

 Stanowisko, które już wkrótce może być potrzebne każdej firmie
"Chief Wellbeing Officer" czyli Dyrektor ds. Dobrego Samopoczucia może być już wkrótce potrzebny każdej firmie, która będzie chciała efektywniej działać. Według World Green Building Coucil oprócz zadowolonych pracowników przedsiębiorstwo kładące większy nacisk na komfort pracy mogłoby zyskać spore oszczędności.

Okazuje się, że firmy w Wielkiej Brytanii były zmuszone wydać w zeszłym roku łącznie nawet 30 miliardów dolarów z powodu złego stanu zdrowia swych pracowników. WGBC wraz z zespołem specjalistów wskazało na czynniki, które mogłyby znacząco wpłynąć na poprawę wydajności pracy.

Z przeprowadzonych badań wynika, że pracownik powinien mieć dostęp do naturalnego światła. Dzięki temu śpi on dłużej niż ktoś pracujący w pomieszczeniu pozbawionym okien, co za tym idzie - lepiej wypoczywa, a w trakcie dnia łatwiej i szybciej wykonuje przeznaczone mu zadania.

Kolejnymi wymienionymi punktami były: komfort termiczny, akustyka, wentylacja, aranżacja przestrzeni, zieleń w biurze, urządzenie samego biura oraz dostępność do udogodnień. Ponadto WGBC zwraca uwagę na zagospodarowanie przestrzeni, które pozwoli pracownikom na bliższą integrację i eliminację zbędnych elementów (np. zbyt dużej liczby sal konferencyjnych).

W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się stworzenie wspomnianego stanowiska Dyrektora ds. Komfortu (Dobrego Samopoczucia). Odpowiadałby on za wszystkie czynniki mające wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne pracownika, co wpłynęłoby prawdopodobnie na polepszenie kondycji firmy- szczególnie, że blisko 90% wydatków przedsiębiorstw to koszty pracownicze.

Źródło

Dyrektor ds. dobrego samopoczucia? Czemu nie!