Sojusz Poczty Polskiej z Allegro

Sojusz Poczty Polskiej z Allegro
Sojusz Poczty Polskiej z Allegro
Poczta Polska od kilku lat, nieprzerwanie dąży do zyskania miana lidera rynku handlu e-commerce w Polsce. Dzięki podejmowanym inicjatywom udało się jej już zostać numerem jeden, jeżeli chodzi o kwestie wyboru dostawcy oraz numerem dwa w kwestii przesyłek kurierskich. Najnowsze działania zarządu Poczty Polskiej otwierają drzwi do zyskania tytułu lidera e-handlu jeszcze szerzej, strategiczne partnerstwo ze sklepem Allegro to doskonała decyzja w walce o przywództwo na rynku.

Poczta Polska upatruje szans na zwiększenie swoich udziałów w polskim rynku sprzedaży elektronicznej w strategicznej współpracy z największymi platformami e-commerce. Tym razem współpraca dotyczy sklepu Allegro, podpisana na dwa lata umowa zakłada obsługę około 1,5 miliona przesyłek rocznie. To ogromny krok wprzód w kwestii uzyskania tytułu jedynego, niekwestionowanego lidera handlu elektronicznego w Polsce. Jak mówią przedstawiciele Poczty Polskiej ”Myślę, że wybór Allegro jako partnera jest oczywisty. Poczta Polska jest liderem na rynku e-commerce, jeśli chodzi o dostawę. Szukamy również największych partnerów na rynku i nasze partnerstwo strategiczne jest kolejnym elementem budowania portfela bardzo dużych, strategicznych klientów e-commerce’owych”.

Do tej pory Poczta Polska obsługiwała platformę Allegro jedynie w zakresie przesyłek wysyłanych przez indywidulanych allegrowiczów oraz przez sklepy posiadające konta na Allegro. Podpisany kontrakt dotyczy współpracy w zakresie flagowego produktu platformy e-commerce, jakim jest firmowy sklep Allegro. Umowa, zdaniem przedstawicieli Poczty Polskiej, może przynieść korzyści rzędu kilkunastu milionów złotych rocznie, a poza tym także umocnienie pozycji lidera na rynku oraz sięgnięcie po miano największej firmy kurierskiej działającej w Polsce.

Poczta ma zamiar w jak największym stopniu zawalczyć o uznanie klientów, dlatego też proponować im będzie szereg usług dostosowanych do wymagań i potrzeb. W pakiecie znajdą się między innymi przesyłki polecone e-commerce dla towarów o niewielkich gabarytach, usługa Pocztex Expres 24 z dostawą towaru na następny dzień roboczy i usługa Pocztex Kurier 48, gdzie przesyłka trafia do odbiorcy w ciągu dwóch dni od momentu nadania.

Realizowana przez Pocztę Polską strategia jest doskonałym przykładem właściwie zaplanowanej wizji przedsiębiorstwa otwartego na nowoczesne technologie, które zdaje sobie sprawę, że podążanie za najnowszymi trendami może przynieść same korzyści. Rosnący rynek handlu e-commerce to dla Poczty Polskiej ogromne wyzwanie, ale jednocześnie i szansa na zwiększenie swoich przychodów oraz umocnienie pozycji na rynku.

Źródło

e-logistyka.pl