Siedem najciekawszych start-upów 2013 roku

 Siedem najciekawszych start-upów 2013 roku
Magazyn „Forbes" wybrał siedem najciekawszych start-upów 2013 roku wywodzących się spoza USA. Które projekty cieszyły się największą popularnością i uznaniem ekspertów?

Redakcja amerykańskiej edycji magazynu „Forbes” wybierała spośród ponad 300 zgłoszeń nadesłanych przez założycieli i inwestorów. Wyróżnionych zostało siedem innowacyjnych start-upów.

EyeEm

Po tym jak Instagram wprowadził reklamy oraz możliwość bezpośredniej komunikacji między użytkownikami, oddalił się od wizerunku platformy, na której można po prosu udostępniać piękne zdjęcia. EyeEm jest gotowy, by zająć jego miejsce. Stworzony w Berlinie w 2011 roku, jeszcze w styczniu miał milion użytkowników, obecnie jest ich już ponad 10 milionów. Użytkownicy EyeEm mogą zarządzać zawartością obszaru z wyświetlanymi zdjęciami wybierając tematy, które najczęściej chcieliby oglądać. System tagowania zdjęć w albumach oznacza, że EyeEm tworzy też wyszukiwarkę zdjęć. Już niedługo użytkownicy będą mogli udostępniać swoje zdjęcia na sprzedaż poprzez EyeEm Marketplace, dzieląc się zyskami po połowie z właścicielami platformy.

Instabeat

„Ubieralne” technologiczne gadżety doskonale radzą sobie już na stałym lądzie, jednak projekty przeznaczone do warunków podwodnych nadal raczkują. Ten innowacyjny sprzęt przymocowywany jest do okularów do pływania i śledzi tętno, spalone kalorie oraz liczbę przepłyniętych długości basenu. Dane są przechowywane i można je analizować na komputerze po przeniesieniu ich za pomocą złącza USB.

Tamber

Z Tambero korzysta już 35 tys. farm na całym świecie. Aplikacja przenosi rolnictwo w świat cyfrowy - jest dostępna na komputerach, tabletach i smartfonach. Pomaga rolnikom zarządzać hodowlą bydła oraz produkcją mleka i nasion.

Thalmic Labs

Stworzona przez Thalmic Labs opaska na ramię Myo to gadżet prosto z filmów science-fiction. Opaska mierzy elektryczne impulsy poruszające mięśniami, by bezprzewodowo sterować urządzeniami od komputerów po smartfony i inny sprzęt elektroniczny. Wszystko, co trzeba zrobić, to poruszyć przedramieniem i dłonią.

Trustev

Trustev weryfikuje tożsamość klientów sklepów online tworząc „cyfrowy odcisk palca” poprzez konta na różnych serwisach społecznościowych, Trustev zmniejszy możliwość wyłudzeń przy pomocy skradzionych kartd kredytowych lub wyłudzonych tożsamości. Od momentu powstania w 2012 roku irlandzki start-up zebrał 3 mln dolarów.

RidingO

RidingO to oferta dla dzielących się samochodami do tankowania. Aplikacja oferuje przejazdy tylko dla kobiet i brak uciążliwej konieczności gotówkowych rozliczeń - użytkownicy kupują kilometry online zanim wsiądą do samochodu.

YPlan

Aktywność społecznościowa i mobilny handel są nadal na topie - stąd sukces aplikacji YPlan, która jest już obecna w co piątym smartfonie w Londynie. YPlan nie tylko pozwala śledzić zbliżające się wydarzenia, imprezy i koncerty, ale również kupić na nie bilety.

Źródło

forbes.pl