Słabe wyniki Grupy TVN - 230,6 mln zł straty

Powodem kiepskich wyników jest uwzględnienie w wynikach sprzedaży Onetu, a także gorsza forma rynku reklamy w Polsce.

Grupa TVN opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2012 roku. Przychody spółki wyniosły ponad 451 milionów złotych, a zysk - 125 milionów. Strata netto wyniosła z kolei nieco ponad 230 milionów złotych.

Przychód TVN-u spadł o około 8 procent w porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku. Z kolei zysk spółki spadł o ponad 27 procent.

Strata finansowa to wynik uwzględnienia w wynikach planowanej sprzedaży portalu Onet.pl. Serwis trafi pod skrzydła Ringier Axel Springer - wydawnictwo będzie udziałowcem większościowym, a TVN zachowa mniejszy procent udziałów. Środki pozyskane ze sprzedaży udziałów w Onecie mają zostać przeznaczone na redukcję zadłużenia.TVN argumentuje, że w drugim kwartale niezadowalające były również ceny reklam telewizyjnych. Spoty z okazji Euro 2012 były zbyt drogie, co odbiło się na wpływach telewizji. TVN, powołując się na Starlink, przytoczył wyniki rynku reklamy z drugiego kwartału, który w porównaniu do ubiegłego roku spadł o około 11 procent. TVN obniżył również swoje prognozy dla rynku reklamy telewizyjnej w 2012 roku. Zdaniem prezesa spółki, Markusa Tellenbacha, rynek będzie wart około 6-9 procent mniej, niż w ubiegłym roku.

Źródło