Profil pracodawcy w social mediach

 Profil pracodawcy w social mediach
Dziś już prawie każdy aktywnie żyjący w społeczeństwie pracownik posiada konto na portalach społecznościowych. Oprócz najbardziej rozpowszechnionego Facebooka w ostatnich latach mocno zyskał też Instagram, Snapchat, Twitter, LinkedIn, a nawet Goldenline. O popularności życia w sieci świadczy fakt wykorzystania tych portali jako narzędzi działań rekrutacyjnych. Jak zatem powinien wyglądać profil pracodawcy w social mediach?

Odpowiednie prowadzenie profili na portalach społecznościowych może wesprzeć rekrutację i zapewnić firmie odpowiedni employer branding. 73 % pracodawców jest zdania, że w przyszłości ich firmom grozi brak talentów. Jednocześnie nie biorą oni pod uwagę działań z zakresu budowania wizerunku marki, które może pomóc im pozyskać atrakcyjne na rynku pracy osoby. W budowaniu relacji z potencjalnymi kandydatami najważniejszy jest dialog, który da mu możliwość zaangażowania i poznania firmy od środka.

Kluczowymi cechami, jakimi trzeba się kierować budując employer branding jest naturalność i spójność. W osiągnięciu takiego celu wiele organizacji zachęca pracowników, by dzieli się na portalach społecznościowych zdjęciami ze swojego miejsca pracy czy opowiadali o sukcesach firmy swoim znajomym. Takie działania zarówno przyspieszają rekrutację, jak i oddziałują pozytywnie na pozostałych zatrudnionych.

Prowadząc profil w social mediach trzeba mieć na uwadze jego specyfikę i wcześniej dokładnie się z nią zaznajomić. Dzięki temu łatwiej ocenić, jakie treści są najchętniej czytane przez odbiorców i przełożyć to na realne działania. Aby zainteresować odbiorców, warto zorientować się, czego kandydaci szukają u potencjalnego pracodawcy. Należy zadbać, by oprócz ofert pracy na profilach pojawiały się budujące zaangażowanie treści. Dużą poczytność mają posty informujące o wpisach na firmowym blogu czy filmiki na temat branży, w której działa przedsiębiorstwo.

Wzrost świadomości znaczenia marki w Internecie sprawił, że pracodawcy zaczęli rozumieć, iż sukces rynkowy ich firm zależy od zmotywowanych pracowników. Marka o dobrym wizerunku pozwala przyciągać najlepszych.

Źródło

hrstandard.pl