Pozycjonowanie firmowej strony. Najczęstsze błędy

 Pozycjonowanie firmowej strony. Najczęstsze błędy
Widoczność w sieci ma często bezpośrednie przełożenie na zysk przedsiębiorstwa. Jak dzięki stronie internetowej dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów? Na pewno nie można działać schematycznie.

By zwiększyć widoczność naszej strony firmowej i nie doprowadzić do spadku jej pozycji w wyszukiwarkach, musimy wystrzegać się kilku błędów. Oto te popełniane najczęściej:

Pozycjonowanie stron po słowach, które na nich nie występują. PRZYKŁAD: Hotel znajdujący się na obrzeżach miasta próbuje pozycjonować swoją stronę www po frazie „nocleg warszawa centrum”, ponieważ jest to słowo częściej wyszukiwane w Google niż „nocleg pod warszawą”. W ten sposób z pewnością nie dotrzemy do naszej grupy docelowej. Nawet jeżeli taka strona będzie popularna i klienci będą często na nią trafiać, to nie zdecydują się na wykupienie oferty, ponieważ nie spełnia ona ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jest to celowe wprowadzanie w błąd, które na pewno nie przyniesie zysków.

Skupianie się na generowaniu dużego ruchu przy zbyt ogólnych frazach. PRZYKŁAD: Właściciel warsztatu samochodowego pozycjonuje swoją stronę po frazie „naprawa aut”, ponieważ jest to bardziej uniwersalne słowo niż „naprawa aut śródmieście wrocław”. Paradoksalnie większa liczba wejść z wyników konkurencyjnych i ogólnych fraz może oznaczać mniejsze przychody dla właściciela strony niż fraz bardziej szczegółowych. Specjaliści radzą, by przy pozycjonowaniu stron, bazować na takich sformułowaniach, które będą wpisywane przez potencjalnych klientów. Im bardziej konkretne słowa wybierzemy, tym większa jest szansa, że trafimy do osób, które będą autentycznie zainteresowani proponowaną przez nas ofertą. Poza tym zbyt ogólne sformułowania są stosunkowo drogie, a utrzymanie wypracowanej pozycji - obarczone wysokim poziomem ryzyka. Liczy się zatem precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja.

Tendencje do tworzenia stron pod Google, a nie pod klienta. PRZYKŁAD: Przedsiębiorca uzupełnia stronę o słowa kluczowe, nie dbając o estetykę witryny, która staje się nieczytelna, a przez to – rzadziej odwiedzana i rekomendowana na zewnątrz. Nawet jeżeli strona będzie miała wysoką pozycję w Google, nie przyciągniemy potencjalnych klientów, jeżeli będzie ona nieczytelna i mało ciekawa. Właściciel firmowej strony powinien zadbać o jej atrakcyjność. Jeśli witryna będzie zawierać interesujące i unikalne treści, ludzie będą chętniej udostępniać linki do niej, np. na blogach czy w mediach społecznościowych. Dzięki temu znacznie wzrosną szanse na dotarcie do większej grupy odbiorców i pozyskanie większej liczby klientów.

Źródło

inwestycje.pl