Powstanie laboratorium innowacji

 Powstanie laboratorium innowacji
Ericsson i Facebook tworzą wspólne laboratorium innowacji. Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie zasięgu Internetu na rynki rozwijające się i zapewnienie lepszej funkcjonalności urządzeń mobilnych.

Laboratorium innowacji wspiera inicjatywę Internet.org. Podjęte działania mają zapewnić środowisko oraz wiedzę fachową potrzebne do zoptymalizowania sieci, aplikacji, urządzeń i usług dla kolejnych pięciu miliardów internautów. Nowe laboratorium zostanie otwarte w drugiej połowie 2014 r. w siedzibie Facebooka w Menlo Park w stanie Kalifornia.

Większe możliwości

Obecnie twórcy aplikacji mają zazwyczaj dostęp jedynie do środowiska sieciowego w swojej fizycznej siedzibie. Klienci działają natomiast w różnych środowiskach sieciowych (2G, 3G, 4G, WiFi) i używają wielu mobilnych systemów operacyjnych i różnorodnych urządzeń.- Dzięki laboratorium twórcy aplikacji będą mogli symulować warunki sieciowe, jakie zazwyczaj istnieją na nowych rynkach, dysponując środowiskiem do testowania i optymalizowania aplikacji dla różnych scenariuszy. – przekonuje Jay Parikh, wiceprezes Facebooka ds. inżynierii infrastruktury.

Źródło

media.netpr.pl