Polska grupa logistyczna rusza na podbój Europy

OT Logistics S.A., nowoczesna firma logistyczna, świadcząca usługi przewozu towarów, rozwija skrzydła, poszukując nowych rynków dla swojej działalności. Posiadająca 400 jednostek pływających firma, skupiająca swoją działalność głównie w rejonie Szczecina i portów bałtyckich, rusza na podbój Adriatyku, w planach są porty w Chorwacji i Czarnogórze.

Na oku grupy logistycznej znalazł się port w chorwackiej Rijece, w którym od lipca firma posiada ponad 20% akcji. Jak mówi jeden z wiceprezesów: „ Obecność nad Adriatykiem ma dla nas strategiczne znaczenie, a port w Rijece jest teraz dla nas oczkiem w głowie. Największy potencjał przeładunkowy tkwi w transportach agro i rud żelaza”. Inwestycja w port w Rijece napawa tym większą nadzieją, iż od 2013 roku Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej. Gdy w 2004 roku do Wspólnoty dołączyła Słowenia, przeładunek w tamtejszym porcie w Koprze wzrósł czterokrotnie.

OT Logistics skupia swoją działalność nie tylko na żegludze morskiej. W planach Spółki znajduje się również transport kolejowy. Firma kupiła niewielkiego przewoźnika Landkol, podpisuje również umowy z PKP Cargo i Lotos Kolej. Czas na dopłynięcie z Trójmiasta do Rijeki morzem to około ośmiu dni. Pociąg jest w stanie pokonać ten dystans w dwa. Czas, który w branży transportowej jest niezwykle istotny, także i w tym przypadku okazał się kluczowym kryterium.

OT Logistics nie zaniedbuje także krajowego rynku. Firma planuje zawarcie ważnej przez 30 lat umowy na dzierżawę 26 ha w Porcie Gdańsk. W planach ma budowę największego w Polsce terminalu zbożowo – paszowego. Koszt inwestycji szacowany jest na 130 – 150 milionów złotych.

Pozostaje się tylko cieszyć z sukcesu krajowej firmy, która z powodzeniem podbija kolejne porty w Europie, jednocześnie dbając o swoją sytuację na rodzimym rynku. Od początku roku na akcjach OT Logistics dało się zarobić 12,5%, widać więc, że Spółka radzi sobie doskonale, inwestuje w rozwój, myśli perspektywicznie.