Polska bankowość przoduje w Europie

 Polska bankowość przoduje w Europie
Polacy to naród bardzo innowacyjny. Dowiedliśmy już tego nieraz, produkujemy grafen, polskie gry komputerowe są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Również w dziedzinie nowoczesnej bankowości znajdujemy się w czołówce państw europejskich. Nasze rozwiązania są szeroko komentowane i rozpowszechniane. A jest czym się chwalić.

Polacy są aktualnie najlepsi w dziedzinie bankowości elektronicznej. Rozwiązania znad Wisły są bardzo często wykorzystywane na Zachodzie, polscy przedsiębiorcy niejednokrotnie prezentują rozwiązania, na które nie wpadł wcześniej jeszcze nikt inny. Od wielu lat Polska może pochwalić się nie tylko największą liczbą kart bankowych, ale także najszybszym przyrostem osób je wykorzystujących, również tych wykorzystujących technologię PayPass. Polacy pokochali wirtualne pieniądze, nie boją się z nich korzystać, lubią posługiwać się kartami płatniczymi, które coraz częściej zastępują gotówkę.

Dobrym zobrazowaniem przemian, jakie nastąpiły na polskim rynku bankowości jest również ogromny przyrost liczby kont internetowych. Dziś wykorzystywanych jest już ponad 20 milionów takich kont, choć jeszcze zaledwie kilka lat temu była to zupełna nowość, nikomu nieznana innowacja.

Polskie banki są powszechnie chwalone za swoje nietuzinkowe pomysły, inspirują się nimi już nie tylko europejskie, ale i amerykańskie instytucje. Skąd zatem wzięła się polska innowacyjna myśl bankowości elektronicznej? Powodów jest kilka, a jednym z najważniejszych jest konieczność dostosowania się do wymagających, młodych klientów, dla których mobilność, wygoda, świat wirtualny to zwykła codzienność. Spełniając ich oczekiwania banki wychodzą naprzeciw ogromnej rzeszy klientów, którzy wymagają znacznie więcej niż zwykłej bankowości.