Poczta Polska zawalczy o klientów z rynku e – commerce

 Poczta Polska zawalczy o klientów z rynku e – commerce
Poczta Polska wychodzi frontem wobec oczekiwań nowoczesnych klientów, których nie interesuje już tylko nadanie paczki w okienku i cierpliwe czekanie na listonosza. Dziś liczy się szybkość i dynamika w dostarczaniu paczek, dlatego też Poczta, jeżeli chce skutecznie rywalizować z coraz liczniejszymi firmami kurierskimi, musi stawiać na nowoczesne rozwiązania.

Strategia Poczty Polskiej zakłada, że do 2020 roku paczki i przesyłki w ramach e – handlu mają stanowić największy obszar wzrostu. Według szacunków rozwój tego obszaru ma przynieść nawet 1,5 miliarda złotych przychodu. Liczby te sprawiają, że Poczta zdecydowanie ma o co walczyć, jeżeli nie chce pożegnać się z rolą największego dostawy usług pocztowych w kraju. Działania podejmowane przez Pocztę Polską wyraźnie pokazują, jakie są jej aspiracje.Spółka cały czas pracuje nad udogodnieniami dla klientów korzystających z e – handlu. Zamierza między innymi nadal intensywnie rozwijać sieć urządzeń samoobsługowych, na wzór Paczkomatów, które skracają czas nadania i odebrania przesyłki. Ponadto, Poczta Polska chce również zadbać o klientów portalu Allegro, którzy są największą grupą e – commerce w Polsce. Poczta chce uelastycznić ofertę dla tej grupy odbiorców, tak aby stać się czołowym dostawcą usług pocztowych klientów portalu. Kolejne udogodnienie to nowopowstały portal eNadawca , umożliwiający szybkie rejestrowanie i nadawanie przesyłek.

Kuszącą ofertą mają być również łączone pakiety usług przesyłki, składające się z pakowania paczek oraz objęcia ich polisą ubezpieczeniową. Dzięki takiemu rozwiązaniu cena jednostkowa przesyłki może ulec znacznemu obniżeniu, stając się jednocześnie tanim i wygodnym rozwiązaniem dla klientów.

Nie ulega wątpliwości, że przed Pocztą Polską stoi trudne wyzwanie. Konkurencja w postaci licznych firm kurierskich wciąż rośnie, ich oferty są bardzo atrakcyjne, zarówno pod względem cen, jak i czasu realizacji zlecenia. Walka o klientów z sektora e – commerce jest więc jak najbardziej słuszną drogą, stanowią oni aktualnie największy rynek w Polsce i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy szybko miał ulec zmianie.