Poczta Polska wygrywa wśród Allegrowiczów

 Poczta Polska wygrywa wśród Allegrowiczów
Aż 65% Allegrowiczów nadaje swoje przesyłki za pomocą Poczty Polskiej, wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska. To ogromna ilość osób, biorąc pod uwagę, że aż 70% e-sprzedawców wybiera właśnie Allegro, jako podstawową platformę sprzedażową. Przewaga Poczty Polskiej nad innymi doręczycielami nie jest duża, skąd więc bierze się takie zainteresowanie usługami narodowego przewoźnika?

Wyniki badania TNS Polska wyraźnie pokazują, jak dużą przewagę zyskuje Poczta Polska w stosunku do konkurencyjnych firm kurierskich i logistycznych. Znajdującą się na drugim miejscu zestawienia DPD/Siódemkę wybiera nieco ponad 20% klientów portalu Allegro, dalej jest DHL z wynikiem 18%, następnie UPS (17%) i InPost (10%).

Najchętniej wybieraną przez e-przedsiębiorców formą wysyłki jest paczka do 1 kilograma. Przy tego rodzaju ofercie, cena za usługę waha się w granicach 3,5 złotego, zapewne stąd też tak duże zainteresowanie tanią i szybką usługą. Co więcej, w tę kwotę wliczone są już koszy opakowania, oferta dla Allegrowiczów jest więc jak najbardziej korzystna. Widząc ogromne zainteresowanie tego typu usługami, Poczta Polska wprowadziła dla e-przedsiębiorców specjalną ofertę „Pakiet POLECONY e-commerce”. Dostępne cztery warianty tego rozwiązania czynią narodowego operatora doręczycielem bardzo poręcznym, przystosowanym do potrzeb klientów, także tych internetowych.

Jednak dla klientów sklepów internetowych liczy się nie tylko cena, ale również czas doręczenia przesyłki. Dla tych, którym bardzo zależy na czasie, Poczta Polska przygotowała specjalną ofertę z dostawą następnego dnia. Gwarancja takiej dostawy kosztuje zaledwie 2 złote, wystarczy tylko nadać paczkę do godziny 15 i czekać na jej doręczenie.

Poczta Polska zdecydowała się na przeprowadzenie badania przez TNS Polska w związku z wprowadzeniem nowej oferty, czterech pakietów lekkich przesyłek, dedykowanej klientom e-commerce. Tego typu usługi są konieczne, biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju handlu internetowego w Polsce. Dodając do tego ogromną konkurencję w postaci licznych firm kurierskich, Poczta Polska stoi przed bardzo trudnym zadaniem utrzymania bezpiecznej i pewnej pozycji na rynku. Jak pokazują jednak wyniki badania, póki co idzie jej to nie najgorzej.

Źródło

portallogistyczny.com