Po co Twojej Firmie system do elektronicznego obiegu dokumentów?

GigaCon
GigaCon
Elektroniczny obieg informacji to nie tylko informacja tworzona w sposób cyfrowy, ale też ogromna część informacji, która wciąż znajduje się na papierze. Każda firma ma styczność z dokumentami, czy są to faktury, pisma, arkusze kalkulacyjne, e-maile, deklaracje, umowy czy wnioski. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa są one nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Dlaczego w dzisiejszych, mobilnych czasach digitalizacja dokumentów jest tak ważna? Raporty mówią, że firmy zmagają się nawet z 20% spadkiem efektywności spowodowanym pracą nad dokumentacją papierową. Co trzecia europejska firma planuje w najbliższym czasie całkowicie przejść na elektroniczną dokumentację.Ale czy jest to takie łatwe? Każde wdrożenie systemu informatycznego to zmiana organizacyjna, a jak pokazują badania w 70% przypadków nie osiąga się założonych celów biznesowych. Podstawowe przyczyny to prowadzenie wdrożenia w sposób, który wywołuje opór po stronie pracowników i ich brak zaangażowania, a w skrajnych przypadkach wręcz jego sabotowanie. Bowiem zawsze tak było, to po co to zmieniać? 

Otóż warto, gdyż prawidłowe zarządzanie dokumentacją nie tylko pozwala na bardziej efektywną pracę całej naszej firmy - poprawia przepływ informacji między pracownikami, umożliwia utrzymanie porządku w dokumentacji, usprawnia i przyspiesza pracę, a przy tym wspiera ochronę środowiska poprzez zmniejszenie zużycia papieru. Co więcej przygotuje to nas na dalszy rozwój, co powinno być założeniem każdej firmy.

Warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku systemami, a także zrobić dokładną kalkulację kosztów. Wiele bowiem zależy od wielkości naszego przedsiębiorstwa i jego potrzeb. Zatem niezmiernie ważnym problemem jest właściwe poznanie firmy w której wdraża się rozwiązanie. Brak zrozumienia zasad działania jednostki może doprowadzić do poważnych problemów.

Każdy z systemów do elektronicznego obiegu informacji oferuje różne funkcjonalności ale różnią się ceną i kosztami wdrożenia. Jak właściwie wybrać system? Czy cena systemu jest najważniejszym kryterium? A jeśli nie, to co brać pod uwagę przy wyborze?  I na koniec – co zrobić kiedy na rynku dostępne są setki takich rozwiązań i każdy dostawca twierdzi, że jego produkt jest najlepszy? Elektroniczny obieg informacji ma nam pomóc zaoszczędzić czas, ale nie oznacza to, że mamy go tracić na wybór odpowiedniego systemu.

Spieszymy z pomocą i proponujemy inne rozwiązanie - w ciągu 2 dni w jednym miejscu przedstawiciele wiodących firm zaprezentują bezpośrednio swoje rozwiązania oraz zaproponują narzędzia do usprawnienia i zautomatyzowania działań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Co więcej zaprezentowane zostaną przykłady z praktycznych wdrożeń podczas prowadzonych przez ekspertów prelekcji.

Brzmi ciekawie? Zatem serdecznie zapraszamy do udziału w największej w Polsce konferencji o obiegu dokumentów i procesów biznesowych – Summit EOIF GigaCon Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, która będzie miała miejsce już pod koniec lipca na PGE Narodowym w Warszawie.

Oczywiście udział w tym spotkaniu jest całkowicie BEZPŁATNY, a więcej szczegółów wraz z formularzem bezpłatnej rejestracji znajduje się na stronie: gigacon.org/event/eoif_summit_17/