Pendrivy do lamusa, czyli dane w chmurach

Dokumentacja, do której dostęp możliwy jest z każdego miejsca na świecie, gdzie jest Internet? To możliwe. Wszystko za sprawą technologii cloud computing. Według badań IDC do 2015 roku powstanie blisko 14 milionów nowych miejsc pracy ściśle powiązanych z rozwojem technologii chmurowej.

Na czym polega cloud computing?Chodzi przede wszystkim o zmianę modelu przetwarzania danych. Wraz z rozwojem technologii oraz Internetu zniknęła konieczność zapisywania informacji na różnego rodzaju nośnikach, takich jak np. płyty CD, DVD, dyski zewnętrzne czy też pendrivy. Przetwarzanie w chmurze bazuje na technologii wirtualizacji, która pozwala przenieść oprogramowanie do wirtualnej sieci. Z aplikacji możemy korzystać na zasadach "abonamentu", tak samo jak ma to miejsce w odniesieniu do np. tradycyjnych mediów.

Korzyści z chmuryDzięki narzędziom dostępnym w chmurze przedsiębiorca może zredukować koszty ponoszone na oprogramowanie czy hosting. Istotne jest również to, że korzystając z technologii cloud computing nie płacimy za to, czego nie wykorzystujemy. Jednocześnie w każdym momencie możemy uruchomić dodatkowe zasoby, jeżeli nasz biznes będzie tego wymagał.

Usługi w chmurze, dostępne z poziomu urządzenia połączonego z Internetem, umożliwiają pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Dzięki temu biznes powoli wychodzi z biur i przenosi się do chmury, która pozwala działać bez ograniczeń, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. - mówi Agnieszka Zarzycka, CRM Business Development Manager, Microsoft.

Technologia idealna dla małych firmOsoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą wesprzeć się takimi rozwiązaniami, jak np. Google Docs i to bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wersje online pozwalają na tworzenie, edycję, przechowywanie, dzielenie się z kontrahentami plikami tekstowymi czy też arkuszami kalkulacyjnymi.

Źródławww.officemanager.pl

www.officemanager.pl

www.kocham-biuro.pl