Organizacje oceniają cyberataki jako bardziej niebezpieczne niż ataki fizyczne

Połowa ankietowanych wierzy, że ich sieć jest atakowana.80% menadżerów i profesjonalistów bezpieczeństwa IT uważa, że cyberataki są bardziej szkodliwe dla ich krajów w porównaniu z atakami fizycznymi. To wyniki ankiety przeprowadzonej przez Cyber-Ark.

Ankieta Cyber-Ark Światowe Zaawansowane Zagrożenia ukazała, że 51% ludzi wierzy, że ich sieć korporacyjna jest aktualnie poddana cyberatakowilub miałoto miejsce wcześniej w tym roku. Ankieta ukazała też, że wzrastające narodowe ataki na globalne ważne infrastruktury i organizacje, razem z kradzieżą danych, włącznie z przeciekiem NSA, zwiększyły świadomość zagrożeń, jakie niosą ze sobą cyberataki.

Firma, przeprowadzająca badanie, sugeruje, że organizacje powinny założyć, że atakujący już weszli w ich sieć i skupić się na punktach dostępu do ważnych danych, które są pożądane przez atakujących. 61% odpowiadających uważa, że rząd i ustawy mogłyby pomóc w ochronie ważnych infrastruktur przeciwko zaawansowanym zagrożeniom. Ze wszystkich respondentów 57% wierzy, że ich biznes za bardzo ufa granicom bezpieczeństwa.

Dyrektor Cyber-Ark John Worrall twierdzi, że ludzie na całym świecie są świadomi niebezpieczeństwa, związanego z cyberatakami.

Cyber-napastnicywielokrotnie zademonstrowali zdolność do zniszczenia finansowych systemów narodowych, zniszczenia ważnych infrastruktur i biznesów oraz ekonomii

powiedział Worrall.

Aby osiągnąć swoje cele, atakujący muszą ukraść dane autoryzowanego użytkownika aby uzyskać dostęp do potrzebnych danych.

Taki poziom zagrożenia wymaga proaktywnego podejścia do bezpieczeństwa, które chroni i monitoruje punkty dostępu do ważnych danych i zasobów, które mogą stać się celem ataków.


56% badanych nie wie, jakie działania podjęte są przez ich dostarczycieli chmury, aby chronić i monitorować uprzywilejowane konta, podczas gdy 25% wierzy, że sami byli lepiej przygotowani aby chronić ich dane osobiste niż ich dostawca chmury.

Źródło

www.security.cbronline.com