Office 365

Office 365 to propozycja pakietu biurowego w technologicznej chmurze, skierowana przede wszystkim do specjalistów i niewielkich przedsiębiorstw. Office 365, oprócz nastawienia na usługi związane z chmurą, cechuje się innowacyjnym podejściem do pracy z dokumentacją, jak również zwiększoną koordynacją z usługami Microsoftu.

Część specjalistów, która miała kontakt z Office 365 uważa, że pakiet ten nie nadaje się do produkcyjnego wykorzystania w przedsiębiorstwie, które dysponuje czymś niestandardowym, autorskim. Zdanie to jest argumentowane niestabilnością oprogramowania. Poza tym, przeciwnicy Office’a 365 zwracają uwagę na koszty. W przypadku, kiedy dana organizacja ma już wykupioną licencję na oprogramowanie, to może pracować korzystając ze starszej wersji Office’a. W wersji 365 firma musi płacić ciągle, w przeciwnym razie zostanie bez narzędzi pracy. Ponadto można usłyszeć opinie, że Office 365 ma ograniczoną obsługę starszych formatów i nie zdaje egzaminu na stacjach izolowanych od Internetu. Jednocześnie padają głosy, że wspomniany pakiet biurowy sprawdzi się w zadaniach i działaniach, które nie mają dużego znaczenia dla przedsiębiorstwa.

Zwolennicy Office 365, jako główną zaletę tego oprogramowania wymieniają sieć partnerów, która jest oferowana klientom. W sytuacji, kiedy zachodzi konieczność stworzenia określonego rozwiązania czy doradzenia, to taką usługę można po prostu wykupić. Bez wątpienia jest to mocna strona Office 365, którą klienci doceniają, decydując się na zakup. Innym plusem korzystania z tego pakietu jest to, że wszystko znajduje się w jednym miejscu, jest dostępne ze smartfona, komputera, etc. Dodatkowo oprogramowanie wyposażone jest w wiele interesujących funkcji, m.in. wideokonferencje, które są niezwykle przydatne małym i średnim przedsiębiorstwom. Office 365 cechuje się także świetną mobilnością, o którą znacznie trudniej było w starszym modelu.

Pakiet biurowy Office 365 opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach w chmurach. Dzięki temu dostęp do dokumentów na innym urządzeniu nie stanowi problemu, zyskujemy większą mobilność. Z drugiej strony produkt ten nie jest wolny od wad i z pewnością w ciągu najbliższych lat Microsoft będzie musiał skupić się na ich eliminacji.

Źródła

Office 365 - następca klasycznego pakietu biurowego

365 powodów za a nawet przeciw Office 365 od Microsoftu

Linkedin.com