Nowa wersja przenośnego skanera

Firma AutoID Polska S.A. wprowadziła na rynek nową wersję przenośnego skanera C-Pen. Urządzenie jest niewielkie (68g), kształtem przypomina marker, a jego obsługa jest niezwykle prosta.

C-Pen jest doskonałym narzędziem pracy dla osób, które dokumenty do komputera muszą wprowadzać będąc w terenie. Możliwością szybkiego i łatwego kopiowania danych na elektroniczny nośnik, w C-Penie została uzupełniona o bezprzewodową łączność z Bluetooth. Dzięki tej ostatniej dane do komputerów można wprowadzać bez zbędnego okablowania.

Jak informują producenci: Skanowanie tekstu odbywa się poprzez przesunięcie urządzenia nad drukowanym pismem. Zeskanowany tekst pojawia się w wybranej aplikacji w komputerze, w miejscu gdzie ustawiony jest kursor myszy. Godna podkreślenia jest szybkość odczytu, która wynosi 15 cm/s oraz szybkość przesyłania danych. Obok tekstu drukowanego (również polskiego), C-Pen czyta cyfry, jednowymiarowe kody kreskowe oraz specjalne czcionki bankowe: OCR-A, OCR-B i MICR (E13B).

Urządzenie posiada wiele zastosowań, m.in. skanowanie fragmentów tekstów, bezpośrednie wczytywanie informacji drukowanych do baz danych, wczytywanie danych z faktur do systemów księgowych oraz wprowadzanie danych w bankowości internetowej. C-Pen pozwala również odczytywać tekst przez osoby z dysleksją, a następnie przetwarzać go aplikacją Text-To-Speech (przetwarza tekst na mowę).

Skaner został zaprojektowany w jednej z dwóch wersji. C-Pen 3.5 to urządzenie, które zapewnia pełną mobilność dzięki komunikacji z komputerem za pośrednictwem Bluetooth. Natomiast C-Pen 3.0 łączy się z komputerem za pomocą kabla USB, a co więcej jest prosty w instalacji i łatwy w użyciu. Obie wersje przetwarzają tekst o wielkości 5-22 pt, w ponad 180 językach.

Źródło