Nauka nietypowych języków szansą na zawodowy sukces

 Nauka nietypowych języków szansą na zawodowy sukces
W wielu firmach regularnie prowadzone są rozmowy z zagranicznymi partnerami. Wśród pracowników takich przedsiębiorstw, biegła znajomość języka angielskiego to kompetencja niezbędna. Często jednak pracodawcy chcą czegoś więcej. Można zauważyć, że wśród ofert rekrutacyjnych zaczynają pojawiać się wymagania związane ze znajomością nietypowych języków, takich jak chociażby: rosyjski, chiński, bośniacki czy duński.

Umiejętność sprawnego i szybkiego porozumiewania się z innymi nacjami pomaga podczas rozmów biznesowych, negocjacji warunków i tłumaczeniu pism obcojęzycznych. Coraz więcej zagranicznych firm otwiera swoje filie w Polsce. Takie przedsiębiorstwa bardzo chętnie zatrudniają osoby, które swobodnie posługują się językiem ojczystym firmy. Tego typu pracownicy są dla nich szczególnie cenni, ponieważ wspierają pracodawcę nie tylko w kwestiach merytorycznych, ale też rozumieją zwyczaje i mentalność danej narodowości.

Jakiego języka się uczyć?

Na pewno warto znać języki krajów sąsiadujących z Polską np. rosyjski, niemiecki czy czeski. Bliskość geograficzna sprawia bowiem, że jest duże prawdopodobieństwo kontaktów biznesowych z naszym krajem. Pracodawcy wysoko cenią też znajomość egzotycznych, orientalnych języków np. chińskiego czy portugalskiego. Pracownik, który biegle zna mniej popularny język może nie tylko prowadzić negocjacje na miejscu, ale też może być oddelegowany do kraju skąd pochodzą biznesowi partnerzy i tam prowadzić interesy.

Oryginalność w cenie

Na rynku pracy coraz większe znaczenie zyskują wąskie specjalizacje, umiejętności unikatowe, dotyczy to też znajomości języków obcych. Firmy są skłonne zaoferować takim wyróżniającym się pracownikom, lepsze warunki pracy, szybszą możliwość awansu oraz większe zarobki.

Źródło

manager.nf.pl

edulider.pl