Nadajnik GPS pozwoli zapobiec kradzieżom towarów

 Nadajnik GPS pozwoli zapobiec kradzieżom towarów
Możliwości firm logistycznych i transportowych są z roku na rok coraz większe. Dzięki postępowi technologicznemu firmy mogą korzystać z ciekawych rozwiązań, czyniących ich ofertę bogatą i zróżnicowaną. Kolejnym, bardzo przydatnym rozwiązaniem w branży logistyczno – transportowej jest umożliwienie lokalizacji nadanego towaru z precyzyjnym określeniem jego położenia i szacunkowego czasu dostawy.

Lokalizacja nadanej przesyłki to wprawdzie żadna nowość, taką opcję oferują dziś niemalże wszystkie firmy kurierskie. Jednak nowoczesna technologia daje o wiele dalej idące możliwości, pozwalające na precyzyjne określenie położenie przesyłki. Wszystko dzięki zastosowaniu miniaturowego lokalizatora GPS, który, dołączany do przesyłki, umożliwia dokładne określenie jej położenia. GPS Lokalizator bazuje na namierzaniu satelitarnym prowadzonym przez dwa niezależne systemy nawigacyjne - z nadajników GPS oraz GLONASS. Przesyłane z nadajników dane są gromadzone na serwerze i udostępniane użytkownikom, dysponującym urządzeniami z dostępem do internetu. Dzięki temu, niezależnie od czasu i miejsca można zapoznać się położeniem paczki i określić czas jej przybycia.

Szczególnie istotnym zastosowaniem tej nowoczesnej opcji jest ochrona przed kradzieżą. Transportując cenne towary, szczególnie na długich, międzykontynentalnych trasach, ryzyko kradzieży jest bardzo wysokie. Stosując minilokalizator GPS szanse na odnalezienie skradzionej przesyłki zdecydowanie wzrastają. Ponadto, urządzenie pozwala określić tak zwane strefy bezpieczne, w których przesyłka powinna się poruszać. Jeżeli paczka opuści określone terytorium np. województwa lub państwa, a według określonej trasy, nie powinna tego zrobić, wtedy użytkownik od razu zostaje o tym powiadomiony. W takim przypadku może szybko zareagować, zawiadomić odpowiednie służby i jak najszybciej odzyskać skradzioną przesyłkę.

Nowoczesna technologia stosowana w firmach logistyczno – transportowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych, wymagających klientów. Duża konkurencja wśród przewoźników sprawia, że firmy muszą wdrażać nowoczesne rozwiązania, aby ich klienci byli zadowoleni, pozostali wierni jednej, konkretnej firmie.