Na co marnujemy czas w pracy?

 Na co marnujemy czas w pracy?
Według amerykańskiego badania „Wasting Time at Work” aż 57% pracowników przyznaje się, że marnuje w pracy co najmniej jedną godzinę dziennie. Ulubiona pora na marnotrawstwo czasu to według ankietowanych piątkowe godziny popołudniowe.

Badanie pokazuje, że pracownicy z roku na rok poświęcają coraz więcej czasu rzeczom, które nie należą do ich zawodowych obowiązków. W tym roku było to 89% ankietowanych, o 20% więcej niż podczas ubiegłej edycji. Mimo iż amerykańska i polska kultura pracy różnią się od siebie, pewne modele pracownicze są uniwersalne. Gdyby Polacy zachowywali się w pracy tak, jak Amerykanie, ich próżność kosztowałaby pracodawców ponad 360 mln złotych.

Analiza Work Service S.A dla polskiego rynku podaje, że przerwy na palenie papierosów w czasie pracy kosztują firmy ponad 22 mln dziennie. Inne straty to spóźnianie się do pracy – dotyczy to ponad 1/3 zatrudnionych Polaków – czy przeglądanie portali społecznościowych. Po odliczeniu czasu przeznaczonego na te czynności, tego realnego, poświęconego na pracę, pozostaje niewiele.

W jaki sposób Amerykanie marnują swoją godzinę pracy? 25% ankietowanych przegląda strony internetowe (w tym 24% Google, 23% Facebook i 14% LinkedIn), 24% narzeka na zbyt dużą liczbę spotkań i konferencji, a 12% marnuje czas na przekierowywanie maili i wiadomości, które nie trafiły do właściwego adresata. Co czwarty ankietowany za marnowanie czasu uważa radzenie sobie z irytującymi współpracownikami, a 7% - z drażniącym szefem.

Źródło

isbhandel.pl