Monitoring w firmie

Monitoring to najskuteczniejszy sposób ochrony przed włamaniem i kradzieżą. Jak dobrać odpowiedni monitoring? Najpierw należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy chodzi o obserwację przestrzeni otwartej czy wnętrza budynku? Czy kamera ma umożliwić rozpoznanie twarzy czy może samochód? Czy ważna jest funkcja detekcji ruchu? Czy mogą wystąpić niekorzystne warunki pogodowe? Jakie będzie oświetlenie? Jaki budżet możemy przeznaczyć.

Po odpowiedzi można rozpocząć poszukiwanie kamery. Pierwszy wybór następuje pomiędzy analogową a IP. Analogowy system jest tańszy i przeważa na rynku, aczkolwiek stopniowo zostaje wypierany przez nowsze modele. System IP oferuje lepszą jakość obrazu, przesyłanie drogą cyfrową i łączność bezprzewodową. Konieczne jest więc posiadanie szerokiego pasma sieciowego. W tradycyjnym systemie mamy jednak szerszy wybór kamer i możliwość korzystania z produktów różnych producentów.

Następnie wybieramy rejestrator. Musi być kompatybilny z kamerami i dostosowany do ich liczby. Przy systemie analogowym najlepiej sprawdzi się rejestrator cyfrowy DVR. Przy systemie IP najlepszy jest rejestrator sieciowy NVR lub software i komputer albo serwer z odpowiednimi podzespołami. Należy wziąć pod uwagę pojemność i funkcjonalność rejestratora. W sklepie może okazać się przydatna archiwizacja do kilkudziesięciu dni oraz podgląd przez Internet.

Po przeanalizowaniu własnych potrzeb najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni model dla naszych warunków.

Źródło

www.informacje.netpr.pl