Magazyn przyszłości – jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu”

 Magazyn przyszłości – jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu”
Tak właśnie brzmiało hasło I Forum Logistycznego, które odbyło się 15 października w Poznaniu w nowo otwartym Centrum Techniki Magazynowania firmy PROMAG. Jest to pierwszy w Polsce, nowoczesny obiekt konferencyjno-ekspozycyjno-szkoleniowy, dedykowany środowisku logistycznemu. W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 1600 mkw. znajdują się sale konferencyjne i szkoleniowe oraz część ekspozycyjno-wystawowa, w której prezentowane będą m.in. cykliczne wystawy poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu intralogistyki.

Branża logistyczna w Polsce w końcu doczekała się profesjonalnego ośrodka, centrum skupiającego najnowocześniejsze i najciekawsze rozwiązania w swojej dziedzinie, jak również forum spotkań praktyków, znawców branży logistycznej, którzy w swobodnej atmosferze mogą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i pomysłami. Zarówno otwarte Centrum Techniki Magazynowania, jak i Forum Logistyczne dają branży logistycznej przestrzeń do rozwoju nietuzinkowych idei, wdrażania w życie nowoczesnych rozwiązań, jak również zapraszania gości z zagranicy, przed którymi można będzie się pochwalić oryginalnymi rozwiązaniami logistycznymi.

Otwarciu nowego Centrum Techniki Magazynowania towarzyszyła również prezentacja nowoczesnej, zautomatyzowanej linii transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów wyposażonej w najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki, robotyki oraz identyfikacji produktów. Linia ta zawiera takie ciekawe rozwiązania, jak regały z układnicą paletową, automatyczne systemy przenośników, pomosty, roboty do paletyzacji i depaletyzacji, automatyczną owijarkę, systemy identyfikacji towarów RFID.

Pierwsza edycja Forum Logistycznego dotyczyła w głównej mierze kierunków rozwoju, trendów i nowoczesnych technologii, mających zrewolucjonizować współczesną, polską branżę logistyczną. Ciekawym tematem był tak zwany „szczupły magazyn”, czyli koncepcja magazynów, w których wykorzystywane będą ciekawe rozwiązania, mające na celu jak najsilniej zautomatyzować i uczynić efektywnym proces magazynowania.

Pozostaje więc tylko mieć nadzieję, że Forum Logistyczne będzie prężnie się rozwijać, stanie się ważną areną do wymiany poglądów na temat rozwiązań logistycznych, nie tylko w skali kraju, ale także Europy i świata. Oby jak najwięcej takich inwestycji.