Kto nie lubi integrować się na wyjeździe?

Aż 40% pracowników widzi w firmowych wyjazdach integracyjnych jedynie niechciany obowiązek. Kto i dlaczego nie lubi integrować się na wyjeździe?

W grupie osób, które nie są zadowolone z wyjazdów integracyjnych w większości znajdują się ludzie pracujący w miastach powyżej 1 miliona i osoby z przedziału wiekowego 50-59 lat. Źle zorganizowany lub zwyczajnie nieatrakcyjny wyjazd będzie mijał się z celem – zamiast zbliżać współpracowników, będzie ich nużył i zmuszał do nienaturalnych zachowań. Warto więc zadbać o to, by program wyjazdu był zbliżony do zainteresowań uczestników – wtedy unikniemy niezadowolenia czy frustracji. Ponadto, wiele firm łączy wyjazd integracyjny z szkoleniami i warsztatami rozwijającymi kompetencje. Udowodniono, że takie formy integracji pomagają zbudować dobrze rozumiejący się zespół i łagodzą objawy stresu.

Wielu pracowników nie lubi wyjazdów integracyjnych ze względu na zbyt nieformalną atmosferę. Ta w większości łączy się z nadmiarem alkoholu, który prowadzi do niechcianych zachowań – spoufalania się z szefem, flirtu z kolegami, kłótni. Pracodawca powinien zadbać, by wyjazd toczył się według pewnych ustalonych zasad, a uczestnicy – o umiarze w spożywaniu alkoholu.

60% pracowników, którzy nie narzekają na firmowe wyjazdy integracyjne, to w większości mężczyźni i osoby pracujące w dużych miastach. Do tej grupy zaliczają się w większości osoby nieposiadające dzieci. Jeśli już są rodzicami, to nastolatków (70%). Jako atrakcyjny benefit wyjazdy integracyjne traktuje 68% osób z wykształceniem pomaturalnym i 61% osób z wykształceniem wyższym.

Źródło

Firmowy wyjazd integracyjny – przyjemność czy obowiązek? na HR news