Konferencja ProResearch "Projekty badawcze dla rozwoju nauki i biznesu" już 9 i 10 grudnia w Krakowie

Współpraca nauki i biznesu oraz zarządzanie projektami badawczymi to najważniejsze zagadnienia, których dotyczyć będą wystąpienia podczas Konferencji „Projekt badawczy dla rozwoju nauki i biznesu”. Governica wspiera to wydarzenie.

Tegoroczna edycja wydarzenia dotyczyć będzie znaczenia projektów badawczych dla rozwoju nauki i biznesu w kontekście nowej perspektywy finansowej (2014-2020). Przed polskimi zespołami reprezentującymi naukę i przemysł nowe możliwości uzyskania dofinansowania na innowacyjne pomysły tak w skali kraju, jak i międzynarodowej. Konferencja ProResearch oraz warsztaty dla młodych menadżerów projektów badawczych odbędą się w dniach 9-10 grudnia 2013 r. w siedzibie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zaproszeni prelegenci odpowiedzą na najważniejsze pytania związane z realizacją projektów badawczych:- Jakie są największe wyzwania i ryzyka na etapie przygotowania projektu badawczego oraz jego realizacji?- Jak przygotować organizację do projektu badawczego?- Jak skutecznie zarządzać na etapie realizacji projektu badawczego?- Jaka jest rola menagera badań w zarządzaniu projektami badawczymi?- Jak wprowadzić efekty badań na rynek polski i międzynarodowy?- Jaką rolę w projekcie badawczym odgrywa partner przemysłowy?- Jakie są bariery efektywnej współpracy naukowo-przemysłowej?- Jakie korzyści może mieć organizacja z wdrożenia projektów badawczych?- Jakie będą możliwości finansowania badań i innowacji w nowej perspektywie finansowej 2014-2020?

Wydarzenie, poświęcone szeroko rozumianej tematyce zarządzania projektamibadawczymi i współpracy sektora nauki z biznesem, jest organizowane w partnerstwie z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Lens Living Lab - międzynarodową organizacją skupiającą organizacje przemysłowe z całego świata. Partnerem wydarzenia jest Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A., Biuro Promocji Nauki PolSCA Polskiej Akademii Nauk w Brukseli, a patronem merytorycznym Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Patronat medialny nad Konferencją objęły: „Zarządzanie Projektami. Magazyn.” oraz portale inwestycje.pl, laboratoria.net, chemiaibiznes.com.pl.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie wydarzenia