Kolejne zmiany w poczcie Gmail

 Kolejne zmiany w poczcie Gmail
Niedawno Google wprowadziło zmiany w swojej poczcie. Dotyczyły one automatycznego wyświetlania obrazów w wiadomościach. Tym razem zmianie ulega poziom prywatności.

O zmianach w poczcie Gmail pisaliśmy w artykule Zmiany w poczcie Gmail. Nie sa to jednak jedyne zmiany wprowadzane przez amerykańskiego giganta. Wczoraj firma ogłosiła, że najnowsze zmiany dotyczyć będą połączenia usług pocztowych ze społecznościowymi, czyli serwisem Google+.

Po wprowadzeniu zmian w poczcie będziemy mogli otrzymać wiadomość od osoby, która nie posiada naszego adresu. Wystarczy, że mamy ją w kręgu znajomych lub dalszym kręgu tzw. znajomi znajomych.

Dla osób ceniących sobie prywatność jest to zmiana, która może spowodować pewne kłopoty. Nie wszyscy przecież chcą, aby ich adres, prywatny czy służbowy, znali wszyscy, nawet znajomi z portalu społecznościowego. Nowa funkcja posiada oczywiście kilka opcji, dzięki którym można zarządzać sposobem wysyłania i otrzymywania wiadomości od użytkowników Google+. Usługa, która daje takie możliwości nie powinna być jednak wprowadzana z ustawieniami domyślnymi. Tak jednak się stało. Oznacza to, że osoby nieświadome, które nie zmienią ustawień poczty, będą mogły otrzymywać wiadomości od wszystkich z kręgów Google+.

Zmiany preferencji można dokonać klikając w koło zębate w oknie poczty Gmail, wybrać zakładkę „Ustawienia” a następnie wybrać odpowiadającą nam opcję w punkcie „Wysyłanie e-maili z Google+”Źródło

Nieznajomy z Google+ może ci wysłać e-maila na Gmail. Możesz to zablokować