Kierownik Projektu Offline

Efektywność kierownika projektu zależy nie tylko od używania e-maila, ale również od tego, czy jest w stanie go wyłączyć.

Kiedy ostatnim razem użyłeś przycisku "off" na swojej BlackBerry, Iphone, Android, iPad?

Wielu kierowników podczas realizacji projektu spędza mnóstwo czasu na otrzymywaniu, czytaniu i pisaniu e-maili. Uwaga jest podzielona pomiędzy wieloma czynnościami. Smartfony mogą pomóc w skoordynowaniu tych czynności... jeśli są mądrze używane.Oto kilka sposobów na to, aby stać się kierownikiem projektu offline:
  1. Zredukuj gadanie. Im więcej emaili wyślesz i im więcej ludzi zaangażujesz, tym więcej emaili dostaniesz. Nie wysyłaj więcej emaili dopóki nie jesteś pewny, że masz coś ważnego do powiedzenia.
  2. Stwórzwięcej adresów email. Jeden- email do pracy, dwa – email do klienta, kolegów pracy, trzy- email przyjaciół i rodziny, cztery – używany do wszystkiego, co robisz online (kupno/sprzedaż).
  3. Używaj funkcji emaila. W pracy skontaktuj się z IT i poproś ich o pomoc. Sprawdź każdą funkcję systemu email, z którego korzystasz. Niektóre mogą okazać się bardzo przydatne.
  4. Zrób sobie przerwę od emaila. Jeden dzień w miesiącu (w tygodniu?) powinien być "zawieszeniem broni" email. Jeśli to zbyt wiele, możesz zdecydować się na odpowiadanie tylko w określonych godzinach i stworzyć godziny „offline” w swoim kalendarzu. Na przykład zero emaili między 10-11 i 14-15. W tym czasie wyślij wiadomość „poza biurem”, aby ludzie wiedzieli, że odpowiesz później.
  5. Ustanów czas wolny od projektu. Zrób sobie przerwę od chaosu komunikacji. Niech jeden dzień w tygodniu będzie dniem bez spotkać, emaili... tylko praca.
  6. Zacznij od nowa. Zlikwiduj stary adres email i stwórz nowy. Kiedy zaczynasz od nowa, zacznij stosować wszystkie zasady, o których mowa powyżej.
  7. Wyłącz to. Bez emaila, Smartfona, komputera, tableta. Zrelaksuj się, komunikuj się z członkami swojego zespołu twarzą w twarz.


Owszem, niektóre z tych pomysłów wydają się drastyczne. Jednakże, musisz nauczyć się powiedzieć "nie", gdy masz być dostępny w każdej chwili w ciągu dnia. Czy ty kontrolujesz technologię, czy ona ciebie?

Źródło

www.project-management.learningtree.com