Już wkrótce nowe prawo działalności gospodarczej

 Już wkrótce nowe prawo działalności gospodarczej
Projekt nowych przepisów trafił właśnie do sejmowych konsultacji; po uchwaleniu prawo miałoby ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie firmy. Ustawa mogłaby wejść w życie nawet w I połowie 2015 r.

Zmiany obejmowałyby stworzenie ogólnopolskiej informacji gospodarczej, ale przede wszystkim miałyby wpłynąć na funkcjonowanie polskich urzędów. Oznaczałoby to skrócenie długotrwałych procedur, zwiększenie decyzyjności czy zmniejszenie częstotliwości uciążliwych kontroli. Dodatkowym plusem dla przedsiębiorców byłoby również rozstrzyganie wątpliwości przez aparat skarbowy na ich korzyść.

Według wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego (PSL) tworzenie nowego prawa gospodarczego w Polsce to trwały proces, który nie zakończy się na wydaniu jednej ustawy. Do tej pory wprowadzono cztery pakiety deregulacyjne, a do parlamentu trafił ostatnio prezydencki projekt ordynacji podatkowej.

Zdaniem przewodniczącego ludowców ustawa ma szansę wejść w życie jeszcze w I połowie 2015, mimo że w przyszłym roku odbywają się wybory parlamentarne i prezydenckie. Nie ukrywa również, że przy tworzeniu prawa posłowie wzorują się na przepisach krajów takich jak Holandia, Niemcy, Austria czy Szwajcaria.

Źródło

Nowe Prawo działalności gospodarczej w I połowie 2015 r. Infor.pl