Jedna profesja, jeden głos

 Jedna profesja, jeden głos
Nasz partner - European Management Assistants Poland, zwróciło się do nas z prośbą o nagłośnienie akcji, do które zaproszone zostały asystentki i sekretarki. Poniżej publikujemy treść tej prośby.

Otrzymałyśmy zaproszenie jako EUMA-Poland do wzięcia udziału w akcji, która pozwoli zintegrować sekretarki/asystentki na całym świecie. Myślę, że powinnyśmy wziąć w niej udział niekoniecznie jako EUMA, ale jako przedstawicielki tej grupy zawodowej w Polsce. Poniżej zamieszczamy treść listu, w którym dokładnie opisano sposób działania. Gdybyście się zdecydowały prosimy także o przesłanie filmiku na adres naszego biura: biuro@euma.org.pl.

Przygotowujemy film na otwarcie w Londynie, w marcu br., naszej konferencji “Executive Secretary LIVE conference”. Próbujemy zebrać krótkie nagrania z asystentkami z całego świata w roli głównej. Sądzimy, że to będzie wielkie otwarcie i będzie ono dobrą kontynuacją zeszłorocznego “Roku Sekretarki i Asystentki”.

Potrzebujemy około 10-sekundowych filmików nagranych ifonem lub ipadem wielu grup asystentek, jak to tylko jest możliwe. Nie wszystkie zostaną użyte, ale przygotujemy zmontowaną wersję z podkładem muzycznym i ją roześlemy. Prześlemy kopię także Wam abyście mogli z niej skorzystać, jeśli będziecie chcieli, w trakcie trwania organizowanych przez Was wydarzeń asystenckich.Nie ma znaczenia, co asystentki robią na filmie – mogą nawet machać ręką lub podnosić filiżankę z kawą. Po edycji każdy klip będzie trwał przez około 3 sekundy.

W tym roku planowany jest „World Summit” w Papui Nowej Gwinei – dobrze będzie pokazać film także tam.

Nie ma znaczenia czy na filmie jest duża grupa asystentek na spotkaniu czy grupa asystentek w biurze lub 2 czy 3 asystentki spoza Wielkiej Brytanii, tak długo jak w ostatecznej wersji znajdą się asystentki z całego świata.

Gdybyście skłonili Wasze asystentki, żeby coś zrobiły – i przesłały mi kopię oraz opublikowały to bądź na Executive Secretary Magazine Facebook Group i/lub Twitterze z dowolnym komentarzem, ale z informacją skąd pochodzą #OneProfessionOneVoice & #ExecSecLIVE – to pobierzemy to (proszę o przesłanie mi także emailem kopii, abyśmy mieli wersję dobrej jakości). Wszystko, co jest nagrane iPhonem lub iPadem ma wystarczająco dobrą jakość. Mój adres email to: lbrazier@executivesecretary.com .

Naszą ideą jest aby przez następne 6 tygodni asystentki z całego świata nawiązywały kontakty między sobą i mamy nadzieję że złapią bakcyla poszukiwania kolegów na Facebooku i Twitterze w trakcie przygotowań do konferencji.

Jeśli nie wiecie o czym mówię obejrzyjcie filmiki „Where the hell is Matt” na stronie Where the Hell Is Matt .To jest kierunek w którym idziemy! Widziałam to po raz pierwszy na konferencji Joan Burge w Las Vegas w zeszłym roku i za każdym razem, gdy to oglądam wywołuje to uśmiech na mojej twarzy (i każdego, komu to pokazuję).

Macie kontakty w różnych częściach świata. Podzielcie się nimi, proszę, tak abyśmy mogli dołączyć je do tej inicjatywy i połączyć je z kolegami na całym świecie. Krzyczcie głośno jeżeli będziecie mieli jakieś pytania. Z przyjemnością pomogę. Mój adres email: lbrazier@executivesecretary.com.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.