Jak skutecznie pozycjonować firmowe strony

 Jak skutecznie pozycjonować firmowe strony
Pozycjonowanie strony nie jest działaniem prosty, szybkim a czynności z nim związane wymagają wiedzy. Działając szybko i w nieprzemyślany sposób, zamiast podnieść widoczność strony w wyszukiwarce można spowodować spadek jej pozycji. Jak ustrzec się błędów?

O wyborze sklepu internetowego, restauracji w której zamówi się jedzenie czy warsztatu samochodowego często decyduje pozycja strony w wyszukiwarce. Dotyczy to zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorców. Warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy na SEO. Trzeba jednak robić to we właściwy sposób.

Skupienie na użytkowniku – tworzenie strony dla klienta a nie dla Google

Pozycjonowanie strony odbywa się na podstawie zawartych na niej słów kluczowych. Nie można jednak dodać ich nie dbając o estetykę strony. Może stać się ona nieczytelna, a przez to rzadziej odwiedzana i rekomendowana. W takim przypadku obecność słów kluczowych nie pomoże. Nieodwiedzana i nierekomendowana strona na pewno nie uzyska lepszej pozycji w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie strony tylko na podstawie słów, które na niej występują

Próba optymalizacji strony na podstawie najczęściej wyszukiwanych fraz, nawet jeśli nie występują na naszej stronie, jest błędem. Należy pamiętać, że liczba odsłon strony nie jest głównym celem. Liczy się to ile osób spośród tych, które na nią trafiły zdecyduje się na skorzystanie z usług. Dlatego dentysta z podkrakowskiej miejscowości nie powinien pozycjonować strony na podstawie frazy „dentysta Kraków centrum”.

Stosowanie do optymalizacji konkretnych fraz

Aby dotrzeć do potencjalnych klientów, a nie tylko zwiększyć liczbę wyświetleń należy pamiętać, że większość osób szuka restauracji w konkretnym miejscu lub części samochodowych konkretnej marki. Dlatego dużo lepiej przy pozycjonowaniu strony stosować frazy uszczegóławiające wyszukiwanie. Zamiast „części samochodowe” lepiej stosować „części samochodowe Toyota, Honda, Kia” a zamiast „kuchnia indyjska Warszawa” lepiej będzie „kuchnia indyjska Warszawa Saska Kępa”.

Używanie do pozycjonowania własnych tekstówPrzy pozycjonowaniu ważną kwestią jest unikalność tekstu. Treść, która nie pojawiła się w innym miejscu w sieci zostanie doceniona i przez to przyczyni się do polepszenia pozycji witryny.

Czytelna mapa strony

Strona powinna opierać się na czytelnej mapie i logicznej hierarchii. Lepszym rozwiązaniem niż rozpisywanie się na jednej stronie i zmuszanie użytkownika do przewijania tekstu jest tworzenie podstron i zachowanie na nich hierarchii ważności tekstu.Regularne aktualizacjeWyszukiwarki cyklicznie odwiedzają witryny i oceniają ich zawartość oraz unikalność treści. Dlatego strony powinny być aktualizowane, najlepiej w regularnych odstępach.

Źródła

Pozycjonowanie firmowej strony. Oto najczęstsze błędy

Firmowa strona atrakcyjna dla Google? Oto 10 sposobów