InPost stawia na współpracę z Allegro

Firma InPost, stawiająca pierwsze kroki na rynku kurierskim, wybrała odpowiednią ścieżkę rozwoju. Stawiając na współpracę z portalem Allegro, największym serwisem e – handlu w Polsce, ma szansę na szybki i dynamiczny wzrost liczby klientów. Dodając do tego już świadczone usługi paczkomatów i listów poleconych, przed InPostem maluje się atrakcyjna przyszłość.

Uruchamiając usługę „Allegro Kurier InPost” firma odpowiada na coraz większe zainteresowanie klientów portalu, oczekujących szybkiego doręczenia zamówionego produktu. Otwierając się na rynek usług kurierskich InPost także przed sobą otwiera drzwi do bardzo lukratywnego biznesu, jakim niezwykle dynamicznie rozwijający się rynek e – commerce w Polsce. To właśnie e – zakupy są motorem napędzającym rynku kurierskiego. Obecnie wartość rynku usług internetowych w Polsce szacowana jest na 6,2 miliardy euro. W ciągu najbliższych czterech lat ta liczba wzrosnąć ma nawet do 11 miliardów, choć jeszcze w 2009 roku było to zaledwie 2 miliardy. Handel internetowy stanowi w Polsce niespełna 3% całego handlu detalicznego, podczas gdy w krajach Zachodniej Europy odsetek ten sięga nawet 7 – 14%. Perspektywy są więc obiecujące, a obrany przez InPost kierunek jak najbardziej słuszny.

Tym bardziej, że dotychczasowa współpraca firmy z Allegro przynosi ogromne korzyści. Rozpoczynając współpracę w 2014 roku, InPost miał do zaoferowania sieć paczkomatów oraz możliwość dostarczania listów poleconych. W efekcie rozpoczętej współpracy, listopad ubiegłego roku przyniósł 35 tysięcy przesłanych użytkownikom Allegro paczek. Natomiast już w grudniu było to niemal 190 tysięcy przesyłek. W tym roku, tylko do czerwca obsłużono 1,9 miliona klientów, InPost oferuje opcje dostawy w ponad 3 milionach ofert na Allegro.

Jak InPost chce konkurować z potężną konkurencją? Przede wszystkim ceną i szybkością dostaw przesyłek, które u klienta mają znaleźć się już następnego dnia po złożeniu zamówienia. Ponadto, firma stawia także na darmowe zwroty towarów, z których klient nie będzie zadowolony. W ten sposób InPost ma zamiar zdobyć kolejne rzesze klientów największego portalu zakupów internetowych w kraju.Zdaniem ekspertów InPost ma bardzo duże szanse zyskać silną pozycję na krajowym rynku usług kurierskich. A wszystko za sprawą odpowiedniej, mocno rozbudowanej infrastruktury pocztowej, odpowiedniej kadry i bogatego zaplecza logistycznego.