Idealne miejsce na siedzibę firmy

Maciej Koterski, z firmy TPS, która odpowiada za budowę, komercjalizację i zarządzanie kompleksem biznesowym Olivia Business Centre w Gdańsku, w wywiadzie udzielonym media.oliviacentre.pl mówi o tym, czym powinno się kierować przy wyborze siedziby firmy.

Po pierwsze nie należy zaczynać od oglądania biurowców i lokalizacji, lecz zdecydowania czego potrzebujemy. Proces taki należy rozpocząć już rok przed przewidywaną datą przeprowadzki. Okolica powinna być dobrze skomuniakowana, najważniejszy jest dobry dojazd i możliwie duże parkingi. Ważne są również parkingi dla gości VIP i taksówek przed wejściem oraz tańsze dalsze parkingi. Z wyposażenia najistotniejsze jest zasilanie podstawowe i awaryjne, generatory i UPS-y budynkowe, wydajna klimatyzacja i wentylacja oraz możliwość otwierania okien. Nie do pominięcia jest możliwość ekspansji, tak więc powiększenia biura w miarę jego rozwoju.

Dobrze jest wypracować bliższą relację z najemcą, co ułatwi rozwiązywania potencjalnych problemów.

Więcej na temat wyboru siedziby firmy oraz na temat Olivia Business Centre można przeczytać na: www.media.oliviacentre.pl