IT musi wziąć pod uwagę zmieniającą się technologię i role pracowników.

Coraz bardziej zaawansowane technologie oznaczają, że w świecie zarządzania IT zmieniać się będą role pracowników.

Bazy danych są „odświeżane” co, według TechTarget, spowoduje zmiany w ich obsłudze. Nie będzie już tylko administratora sieci i obsługi wspierającej go. Baza będzie musiała być zarządzana przez ludzi, którzy potrafią robić wiele rzeczy i używać wiele różnych narzędzi sieciowych. Firmy powinny zacząć badać jak takie zmiany wpłyną na firmę oraz próbować zrozumieć zmiany, zachodzące w branży.

Co się zmienia?

Firma, czy chce czy nie chce wykorzystać nowe technologie, powinna przynajmniej dowiedzieć się o dostępnych nowościach. Bazy danych są zasypywane informacjami, jednak nie znają dostatecznie dużo sposobów na ich kontrolę, więc jednym z narzędzi, które o firmy powinny zadbać może być takie, które pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa i organizacji danych.

TechTarget twierdzi, że wiele zadań może być zleconych programom, które zautomatyzują ich wykonanie. „Organizatorzy mogą zlecić specjalistom od IT ważne zadania, takie jak tworzenie nowych aktualizacji, a nie ciągłe pilnowanie tego, czy system działa” powiedział Robert E. Cloud, dyrektor wykonawczy usług IT na Uniwersytecie Alabamy.

Wszystko przyspiesza

Więcej narzędzi sprawia że IT może działać szybciej, co pomaga w tworzeniu innowacji. Wall Street Journal pisze, że innowacje są dużo bardziej popularne w firmach, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. „Firmy będą próbowały nowych rzeczy, bo koszta porażki są również niższe”, twierdzi TechTarget.

Źródło

www.solarwinds.com