HR-owcy najaktywniejsi na rynku pracy

pixabay.com
pixabay.com
Najnowszy raport portalu Antal „Aktywność menadżerów i specjalistów na rynku pracy” bierze pod lupę najaktywniejsze na rynku grupy zawodowe. Jak się okazuje, najbardziej aktywni są specjaliści z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi – aż 36% stale rozgląda się za nowymi posadami dla siebie.

HR-owców cechuje otwartość na nowe możliwości, chęć poszerzania swojej wiedzy i wzbogacenia się o nowe doświadczenia. W działaniach charakteryzują się wykorzystaniem wiedzy i własnych doświadczeń zawodowych, będąc przy tym niezwykle kreatywnymi i innowacyjnymi. Codzienne śledzenie trendów na rynku pracy wpływa na ich postawę wobec własnej przyszłości zawodowej.

Wysoki procent aktywnych na rynku HR-owców świadczy o wykorzystaniu ich wiedzy w praktyce. Jako nieliczna grupa zawodowa wiedzą, że kluczem do sukcesu w sferze zawodowej jest poznanie swoich słabych i mocnych stron oraz bycie elastycznym – współczesne czasy wymagają bowiem dostosowania się do wymogów rynku. To także wiąże się z wysokim odsetkiem pracowników HR-u uczestniczących w szkoleniach podnoszących kwalifikacje.

Osoby zatrudnione w branży HR charakteryzuje przede wszystkim sposób szukania nowej pracy. Przeglądają oferty nie tylko rano, lecz całodobowo wykorzystują najnowsze narzędzia ułatwiające poszukiwania – alerty i aplikacje. Sprawdzają ogłoszenia o pracę zarówno na popularnych portalach, jak i na stronach firm. Uczestniczą w targach pracy i śledzą bieżące informacje na temat interesujących ich przedsiębiorstw.

Personel zarządzający zasobami ludzkimi jest też jedną z najbardziej aktywnych grup działających w mediach społecznościowych. Regularne aktualizowanie portali GoldenLine i LinkedIn to podstawa działalności każdego HR-owca. Do dbania o wizerunek w sieci dochodzi uczestniczenie w dyskusjach i udzielanie się na forach, by potencjalny pracodawca nie zwracał uwagi tylko na wizytówkę, ale przede wszystkim wartość merytoryczną kandydata – jego praktyczną wiedzę i umiejętności komunikacyjne.

Źródło

hrnews.pl