Firmowa poczta, Twoja elektroniczna wizytówka

 Firmowa poczta, Twoja elektroniczna wizytówka
Utrzymanie kontaktu z klientami i kontrahentami w dzisiejszych czasach odbywa się przede wszystkim za pomocą e-maila. Dziennie odbieramy i wysyłamy dziesiątki elektronicznych wiadomości, mailowo załatwiamy mniej i bardziej istotne sprawy. Jedno jest pewne, bez poczty elektronicznej niemożliwe jest prowadzenie biznesu. A skoro nie można obyć się bez poczty, dlaczego by nie wykorzystać w pełni jej możliwości?

Poczta elektroniczna to jeden z najlepszych nośników reklamowych. W jaki sposób łatwiej można rozreklamować swoją firmę, utrwalić wśród kontrahentów jej nazwę i wizerunek, jak nie poprzez zwykłego maila? Jednak, aby osiągnąć ten cel, należy naszego maila odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na firmową stopkę. Jest to miejsce, które z powodzeniem można potraktować jako elektroniczną wizytówkę. Warto więc umieścić w niej wszystkie niezbędne dane kontaktowe, ale również logo i nazwę firmy. Korespondując z klientami powoli utrwalamy wśród nich nasz firmowy wizerunek, sprawiamy, że po jakimś czasie od razu są w stanie zidentyfikować nasze nazwisko, połączyć z reprezentowaną organizacją.

Identyfikacja z firmą to niejedyna zaleta, jaką posiada odpowiednio przygotowana poczta firmowa. Kolejna to prestiż. Bardzo często zdarza się, że właściciele mikro i małych przedsiębiorstw decydują się na korzystanie z prywatnych adresów mailowych. To poważny błąd. Nawet w jedno lub kilko osobowych firmach warto stosować służbowe adresy, które zintegrowane z firmową domeną wyglądają zdecydowanie lepiej, a ich właściciele są postrzegani jako o wiele bardziej profesjonalnie.

Lepsze parametry techniczne to kolejny argument przemawiający za posiadaniem służbowej skrzynki. Postawienie firmowej poczty na sprawdzonym hostingu bardzo często pozwala na wykorzystanie większej pojemności serwera, co jest bardzo przydatne przy intensywnej korespondencji. A ponadto, skrzynki na wiarygodnych hostingach mają lepiej rozwinięte filtry antyspamowe i programy chroniące przed szpiegującym oprogramowaniem. Dochodzimy tu więc do kolejnej zalety firmowej poczty, czyli bezpieczeństwa.

Korzyści płynących z posiadania służbowej poczty można wymieniać wiele. Nie ma chyba jednak potrzeby przekonywać o przydatności firmowego adresu, ma on zdecydowanie same zalety. A poza tym, kto z nas lubi mieszać sprawy zawodowe z prywatnymi? Chyba nikt, dlatego też warto zadbać o rozłączność tych dwóch sfer już na poziomie skrzynki mailowej.

Źródło

dlamanagerow.pl