Expose dobrego menedżera

 Expose dobrego menedżera
Przed nowym menedżerem nie lada wyzwanie – jak powitać swój nowy zespół? Dobre przedstawienie się pomoże zbudować autorytet i określić wzajemne oczekiwania – dla zespołu to niezwykle ważne, więc trzeba zadbać o ich potrzeby. Najbardziej efektowne wystąpienie powinno trwać od 5 do 10 minut i spełniać dwa cele: zbudowanie profesjonalnego wizerunku i nakreślenie zasad współpracy.

Wystąpienie powinno być przede wszystkim wiarygodne i oparte na właściwym schemacie. Ten składa się z 5 elementów. Po pierwsze – przedstawienie się. Pokazanie wiedzy eksperckiej wzbudzi zaufanie współpracowników. Później, by wywołać pozytywne emocje i stworzyć obraz charyzmatycznego lidera, warto by opowiedział on krótką, inspirującą historię z jego udziałem, przytoczy pochlebne cytaty swoich poprzednich współpracowników.

Trzeci punkt wystąpienia to określenie wartości w pracy. Wzbudzi on pozytywną motywację. Pracownicy chętniej współpracują z menedżerem, który ma jasno określone cele i wartości, konkretny plan działania. Adekwatnie ma się do tego kolejny punkt – określenie zasad, jakich nowy lider nie akceptuje. Wyraźne zaznaczenie granic jest cechą osoby przewidywalnej, a co za tym idzie – zapewniającej bezpieczeństwo.

Ostatni, piąty element expose to czas na przybliżenie się do codziennych potrzeb swojego zespołu. Nowy lider musi określić, jakie wsparcie oferuje, a stworzy tym samym wizerunek otwartych drzwi. W swoim przemówieniu nie warto używać podniosłych słów, gdyż mogą one zabrzmieć prześmiewczo. Zespół pragnie zobaczyć w swoim przełożonym człowieka, który ma pomysł na dział, lubi swoja pracę, rzeczywiście się na niej zna i szanuje innych ludzi.

Źródło

Expose menedżera w 5 krokach