Ekspresowe przelewy coraz bardziej popularne

 Ekspresowe przelewy coraz bardziej popularne
Wyniki badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej jasno wskazują, czego od banków oczekują współcześni klienci. Co trzeci klient banku za najważniejszą cechę przelewu uznaje szybkość jego realizacji, dlatego też banki muszą szukać rozwiązań, które tym wymaganiom sprostają. Jednym z pomysłów są przelewy dokonywane w systemie Express Elixir.

Podkarpacki Bank Spółdzielczy umożliwia już swoim klientom dokonywanie przelewów w systemie Express Elixir, obsługiwanych przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Express Elixir to pierwszy w Polsce, a drugi w Europie system rozliczeń płatności natychmiastowych, umożliwiający realizację przelewów międzybankowych w trybie natychmiastowym. Usługa liczona jest w sekundach, dostępna siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Te parametry czynią ją najszybszym sposobem dokonywania płatności, co przysparza jej ogromnej popularności. Tylko przez pierwszych siedem miesięcy 2015 roku klienci wykonali w systemie ponad 815 tysięcy przelewów o łącznej wartości 3,6 miliardów złotych. Skąd bierze się tak duża popularność ekspresowych przelewów wśród klientów banków?

„Przelewy natychmiastowe należą do rozwiązań dopasowanych do stylu życia współczesnego konsumenta, dla którego naturalne jest płynne poruszanie się na granicy świata realnego i wirtualnego” – twierdzi wiceprezes zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej. W dzisiejszym, szybkim świecie pożądane są rozwiązania pozwalające na pełną kontrolę momentu realizacji transakcji. Ponadto, klienci korzystający z przelewów międzybankowych nie chcą mieć ograniczeń w postaci zamkniętego oddziału banku, czy też długiego czasu oczekiwania na dotarcie przelewu. Chcą za to szybkiej, profesjonalnej obsługi, która pozwoli zaoszczędzić im czas, będący w dzisiejszych czasach „towarem deficytowym”.

Express Elixir to nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnych klientów. Wprowadzanie takich rozwiązań jest konieczne, jeżeli instytucjom finansowym zależy na spełnianiu oczekiwań i wymagań współczesnych Polaków. W tym przypadku znane powiedzenie „czas to pieniądz” sprawdza się idealnie.