Dwie najczęstsze metody zabezpieczenia BYOD

BYOD ma wiele zalet i przynosi wiele korzyści, jednak wraz z nimi pojawia się ryzyko, z którym firmy muszą sobie jakoś poradzić. My przedstawimy dwie najpopularniejsze metody zabezpieczenia tego typu rozwiązań, które pomogą uchronić się przed kradzieżą danych.

Mobile Device Management

Pierwszym rozwiązaniem jest mobile device management (MDM). Jest to korzystne podejście do tematu bezpieczeństwa mobilnego, ponieważ używa wszechstronnego zarządzania cyklem życia zawartości mobilnej, dostępu oraz autoryzacji; nie wspominając już o samym urządzeniu. Na chwilę obecną, MDM jest używane przez te firmy, które udostępniają urządzenia mobilne pracownikom w celach biznesowych, ale wielu szuka sposobu, aby stworzyć tego typu rozwiązanie dla miejsc pracy wykorzystujących BYOD.

Remote Lock i Data Wipes

Możliwości tych rozwiązań są obecnie najchętniej przyjmowanymi protokołami zabezpieczeń skierowanych przeciwko kradzieży danych. Niestety te rozwiązania nie są idealne, zwłaszcza dla pracowników, którzy korzystają w pracy z własnych urządzeń.Remote locking pozwala firmie usuwać wrażliwedane oraz blokować urządzenie pracownika poprzez połączenie internetowe. Będąc bardzo wydajne – niestety nie zawsze działa.Data wipingusuwa wszystkie pliki i informacje z urządzenia, co oczywiście sprawia, że są niemożliwe do odzyskania.

Więcej o tym przeczytacie Państwo na Techopedia.